reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

reklama
Ja krótkie kursy robiłam na macierzyńskim z Michałem. Teraz też poskładałam papiery gdzie się da i czekam.... Onkologia to ciężka sprawa - musisz być naprawdę silna psychicznie... Ciężko jest nie przenosić emocji z pracy do domu...
Ja pracowałam na odd. chirurgii dziecięcej (róznie raz na starszakach raz na odcinku młodszych), teraz oddział ginekologiczno-położniczy...
 
wiecie - to jest trochę taki stereotyp,że onkologia to smutny oddział, ale może ja mam inny punkt widzenia; z kolei na położnictwie nie mogłabym pracować - za dużo kobiet ;-)

Zuzkus - bo ja tak jakoś "nie chwalę" się specjalnie gdzie pracuję ...
 
Ostatnia edycja:
zuzkus-moge moge juz mi teraz lzej o tym mowic itd Arus ma spektrum autyzmu wiem ze sa powazniejsze choroby jednak dla mnie to byl cios urodzilam zdrowe dziecko a po 3latach czulam sie jakbym dostala w twarz jak postawili diagnoze
 
Kasik pewnie nie jest ci lekko....

Ja już powoli uciekam do łóżka bo rano wstać trzeba a nie widomo czy się jakieś pobódki w nocy nie przytrafią :) (zresztą i tak prawie nie śpię przez ten ból krzyża)

Wszystkim mamusiom życzę spokojnej, przespanej i dobrej nocy :)
 
Ostatnia edycja:
Wiesz co gdybym mialam pojecie o autyzmie takie jak mam teraz to predzej bym zareagowala ale nie wiedzialam nic na ten temat...
Na poczatku najbardziej zaniepokoilo na ze Arek nie mowi tzn on 1miesiac mowil 3-5 slow i potem mial przerwe to 3miesiace to 5 itd bylismy u logopedy, psychologa i neurologa po ukonczeniu 2roku zycia i powiedzieli ze wszystko jest ok chlopcy tak maja:cool: a w kwietniu 2009 zaczal calymi dniami piszczec/krzyczec az sie purpurowy robil dzien w dzien to samo oj myslalamze sobie cos zrobie bo psychika mi siadala no i sie zaczelo... lekarze itd

Roznie mam bardzo mieszane uczucia czesto to troche tudno wytlumaczyc
 
Kasik nie patrzy w oczy, piszczy jak mu przerwiesz cos co robil, nie je wszystkich potraw, nie lubi dotyku, zachowuje sie jakby nie czul bolu...
Spektrum autystyczne to szerokie pojecie zawierajace elementy autyzmu, ADHD Aspergera
Mieliscie juz diagnoze?
 
Ostatnia edycja:
Kasik nie patrzy w oczy, piszczy jak mu przerwiesz cos co robil, nie je wszystkich potraw, nie lubi dotyku, zachowuje sie jakby nie czul bolu...
Arek mia nie wszystkie "objawy" nie ma ciezkiego autyzmu na poczatku jak jezdzilismy do psychologa zeby dowiedziec sie co jest nie tak to byl problem bo Arus jest strasznym pieszczochem :o) no i po 1.5roku pracy jest poprawa... kontakt wzrokowy lepszy, mowi dzieki Bogu (jeszcze czesto belkocze ale w wiekszosci mowi), nie jadl zupek ale juz teraz je prawie wszystko jest nadwrazliwy chociaz nawet zdrowe dzieci zdarza sie coraz czesciej ze sa nadwrazliwe...
 
reklama
Do góry