reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

reklama
Witajcie z rana,
Jak tak czytam ile kosztują książki dla dzieci do szkoły (juz nie pamiętam, bo starsza szkołę skończyła), to mi sie włosy jeżą na głowie.... I utwierdzam się w przekonaniu, że wyjazd to była trafna decyzja. Jak juz Wam pisałam, tu na prawdę jest polityka prorodzinna i oprócz zasiłków takich typowo rodzinnych (całorocznych) jest jeszcze coś takiego jak "Back to school" - to jest raz w roku na zakup wyprawki dla dziecka do szkoły. Kuzyn mojego męża, które tez tu mieszka z żona i synkiem (3 latka), wiecznie narzeka jak mu tu niedobrze - proponujemy jemu, żeby w takim razie wrócił do Polski, tam na pewno będzie miał lepiej - od razu się zamyka.

Miłego dnia.
 
cokies ja mam Marite błękitno brązowa- i jestem bardzo zadowolona!!!!! Michał w niej jezdził a teraz Hania...
Randka bardzo udana- mie ma to jak kąpiel w jeziorku z mężusiem o 22;-) potem zabrał mnie do restauracji.... tez było super. w sumie spac poszliśmy przed 2:szok::szok::szok: musimy to powtórzyć:-D

katrina- tu ksiazki rzeczywiscie sa strasznie drogie... polowy rodziców na to nie stac:no:

a ja jeszce sie pochwalić chciałam że od wrzesnia zaczynam specjalizacjedwuletnią i do tego równoczesnie kurs na środowiskowa.... Nie wiem jeszcze tylko jak połącze prace zmianową z trójka dzieci i specjalizacją:szok: no ale jakos to chyba bedzie.....:-) troche wariatka ze mnie ale uwielbiam sie uczyc:-D
Najfajniejsze jest to że jak bede jedną z 25 osób które najlepij zdadza egz kwalifikacyjne to dostane dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia i zamiast 5,5tyś zapłace tylko 1000:szok:
 
Ewunia to trzymam kciuki by sie udało byc w czołówce najlepszych.I na pewno wszystko pogodzisz i jakoś sobie rozplanujesz.Mam tylko nadzieje ze Ci zdrowie dopisze i dasz rade bo pewnie nie raz bedziesz chodzic na rzęsach
 
Mama Izulka udanego wypoczynku i pięknej pogody!
Ewunia widzę że dokształcania ciąg dalszy,powodzenia.
Cokies może akurat znajdziesz jakiś fajny i tani wózeczek,trzeba się rozglądać

A u nas zepsuła się pogoda,padało już chyba trzy razy,chmury nadal są,więc pewnie jeszcze popada :crazy:
 
Wpadam zagladnac co u was!
Ewunia Ty kujonie - lizusie ;-) Co do dexsawenu to nie mam, ale musze przy najblizszej okazji poprosic o recepte bo wiem ze sa te w strzykawkach pompkach do samodzielnego podawania
Magda Maciek jest alergikiem astmatykiem wiec niestety czesto reaguje i na rozne rzeczy :-(
Izulka udanego wypoczynku!!!

Pozdrawiam! :-)
 
hej!
Ewunia - gratulacje!! i powodzenia na egz. na specjalizację!! - przyznam się,że zazdroszczę, bo ja póki co od września na 3-miesięczny onkologiczny, ale marzy mi się specjalizacja z anestezjologii :zawstydzona/y: no ale z czwórką dzieci będzie musiała przegrać i poczekać...;-) a z Izb nie dostaniesz dofinansowania?
Mamo - bawcie się dobrze!!!
Izulka - udanego odpoczynku!!!
Zuz-inka - nie słyszałam o dexavenie w ampułkostrzykawkach :baffled: u nas adrenalina w oczywistym miejscu, bo teść raz w roku reaguje wstrząsem na pszczoły, więc musimy być zabezpieczeni :tak:

a my na urlop dopiero w drugiej połowie sierpnia - do tego czasu pociągnę jeszcze dwie prace...,od września kurs, a po kursie zwolnienie.Ale mam już momentami dość ;-) o tyle dobrze,że nie mam mdłości ani innych "przyjemności" z początku ciąży :-) pozdrawiam! ... i wracam do pracy ;-)
 
Ostatnia edycja:
ewunia - tez trzymam kciuki, żeby poszło Ci jak najlepiej. Póki sa chęci i możliwości to trzeba to wykorzystać i się uczyć, powtarzam to mojej starszej córce.
 
reklama
Dzieki dziewczyny!!! Kochane jesteście!!!

Iwosz ty to też nie masz lekko... a w którym tygodniu jesteś teraz??? no i co zrobisz z praktykami z kursu???? Bo na onkologii to chyba w ciąży nie możesz być....?
A nie wiem jak to z Izbami bo trzeba dwa lata opłacać składki a ja teraz na macierzyńskim a to okres bezskładkowy musze isc i sie dowiedziec jak to jest... bo być może dostane jeszcze jakies dofinansowanie.

Zuz-Inka ja też nie słyszałam o Dexa w ampułkostrzykawwkach. Też mam adrenaline :) a Dexa mam w normalnych ampułkach i jak trzeba to podaje... Jestem w szoku wiesz... Kasia ma odstawione do wrzesnia wszystkie leki i jak dotąd nic sie nie działo. Miała chrype przez pierwsze 4 dni bez leków ale jakoś sie rozeszło po kościach :)

Izulka udanego wypoczynku :)

Justyna u nas burza rozpetana nie wiem czy zaraz kompa nie wyłączę...

Magda dzieki... ja i bez kursów czasem na rzesach chodze:tak::-D

Lece maluchy z kąpieli wyciągać!!! Buziaki i miłego wieczoru
 
Do góry