reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko - zwariowałam?

Wydaje mi się że jeśli jesteś teraz szczęśliwa jeżeli to jest to w czym się spełniasz o czym marzyłaś (mimo zmęczenia etc) to raczej trzecie dziecko tego nie zmieni:) kwestia pewnie tylko jaka różnica wieku bo mała to duże zmęczenia troszkę większą (np 3 lata) to trochę wytchnienia;)
 
reklama
Przy małych dzieciach tych obowiązków aż tak nie dochodzi. Wiadomo, więcej do ubierania, mycia itd. Ale jak są starsi to logistycznie ciężko. U mnie 7 latek, 6 latka i 3 lata. Syn chodzi do szkoły, dziewczyny do przedszkola. Jedno zawieźć, drugie i trzecie plus odebrać. Syn chodzi na piłkę 4 razy w tygodniu, Córka na gimnastykę 2 razy w tygodniu. Syn ma co weekend jakieś mecze, turnieje, córka czasem jakieś pokazy. Ja na razie nie pracuję, ale już powoli czegoś szukam i wiem, że łatwo nie będzie. Także najtrudniejsze to ogarnąć logistycznie i nie oszukujmy się dużo kasy na wszystko idzie, zdecydowanie więcej niż przy maluchach. Jeszcze średnia i najmłodsza muszą chodzić do logopedy. Tylko czekam aż najmłodsza będzie chciała chodzić na zajęcia dodatkowe 🙈
Ale żeby nie było, jakbym miała cofnąć czas to dalej chciałabym mieć dużą rodzinę 😉
Dzięki wielkie, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem! Nie ukrywam, że przeraziłam się tymi rosnącymi kosztami! 😱 Przedszkole córki kosztuje nas niecały 1000zl, zlobek dla syna to będzie ponad 1800 zł. Także sama opieka 2800 zł na dwójkę. Czy zakładając, że będą chodzili do państwowych szkół powinnam się liczyć że wzrostem kosztów? Ja tu sobie rozmyślam, a nas po prostu może nie być stać 😣

Wydaje mi się że jeśli jesteś teraz szczęśliwa jeżeli to jest to w czym się spełniasz o czym marzyłaś (mimo zmęczenia etc) to raczej trzecie dziecko tego nie zmieni:) kwestia pewnie tylko jaka różnica wieku bo mała to duże zmęczenia troszkę większą (np 3 lata) to trochę wytchnienia;)
Mogę spytać jaka masz różnice wieku między dziećmi?
 
Dzięki wielkie, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem! Nie ukrywam, że przeraziłam się tymi rosnącymi kosztami! 😱 Przedszkole córki kosztuje nas niecały 1000zl, zlobek dla syna to będzie ponad 1800 zł. Także sama opieka 2800 zł na dwójkę. Czy zakładając, że będą chodzili do państwowych szkół powinnam się liczyć że wzrostem kosztów? Ja tu sobie rozmyślam, a nas po prostu może nie być stać 😣


Mogę spytać jaka masz różnice wieku między dziećmi?
3 lata, młodsze córki to bliźniaczki:)
 
Do góry