reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko - zwariowałam?

Joannaa24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2017
Postów
1 432
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany. [emoji3525]
Jak to jest u Was? Czy z trójką lub więcej jest bardzo trudno?
 
reklama
Znam kilka szczęśliwych rodzin z trójką i nie sądzę, żeby to było za dużo. Zresztą dla niektórych i jedno to za wiele... A znam parę, która myśli o szóstym :).
Zresztą po co pytasz/opowiadasz innym w Waszych planach? Inni nie wychowają za Was Waszych dzieci, to tylko Wasza decyzja, jeśli chcecie to nikogo nie pytajcie tylko do dzieła :). Jeśli mąż się waha, to musicie to przemyśleć, zastanowić się nad organizacją życia codziennego, finansami. Ale moim zdaniem jeśli macie dwójkę i sobie radzicie, to trójka nie powinna aż tak bardzo wywrócić Wam życia do góry nogami. To kolejne szczęście w domu :)
 
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. [emoji846]
To nie tak, że mówię wprost, raczej tak podpytuję, aluzje rzucam. O tym czego pragnę wie tylko mój mąż.
Znam kilka szczęśliwych rodzin z trójką i nie sądzę, żeby to było za dużo. Zresztą dla niektórych i jedno to za wiele... A znam parę, która myśli o szóstym :).
Zresztą po co pytasz/opowiadasz innym w Waszych planach? Inni nie wychowają za Was Waszych dzieci, to tylko Wasza decyzja, jeśli chcecie to nikogo nie pytajcie tylko do dzieła :). Jeśli mąż się waha, to musicie to przemyśleć, zastanowić się nad organizacją życia codziennego, finansami. Ale moim zdaniem jeśli macie dwójkę i sobie radzicie, to trójka nie powinna aż tak bardzo wywrócić Wam życia do góry nogami. To kolejne szczęście w domu :)
 
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. [emoji846]
To nie tak, że mówię wprost, raczej tak podpytuję, aluzje rzucam. O tym czego pragnę wie tylko mój mąż.
Wiesz, często spotykam się z opinią, że trzeba mieć córkę i syna i wtedy jest "normalnie". Jeśli drugie dziecko jest tej samej płci co pierwsze, to często ludzie sugerują, że może z trzecim się "uda" i wtedy jest akceptacja trzeciej ciąży ;). Jakby to był jakiś obowiązek ;).

Zresztą im dłużej żyję, tym bardziej się upewniam w tym, że większość ludzi gada byle co, byle gadać, bez głębszego zastanowienia, zrozumienia cudzej sytuacji. Jak dopytasz o szczegóły, to nie potrafią uzasadnić swojej opinii ;).
Jeśli nie masz znajomych z trójką dzieci, poszukaj jakichś blogów prowadzonych przez rodziców mających kilkoro dzieci. Zorientujesz się, jak wygląda ich codzienność.
Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci, jeśli starsze niż 2-3 latka to nie będzie tak ciężko, bo już są samodzielne. Kwestia dobrej organizacji przy odwożeniu/odprowadzaniu do przedszkola czy szkoły.
 
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany. [emoji3525]
Jak to jest u Was? Czy z trójką lub więcej jest bardzo trudno?
Dla pocieszenia ci napisze że mi się marzy 3-4 dzieci i powiem Ci ze nie interesuje mnie co by ludzie powiedzieli. Na dzień dzisiejszy po moich przejściach będę szczęśliwa jak będzie choć jedno dziecko w domu. To jest tylko i wyłącznie wasza sprawa czy będziecie mieć 3 czy 6 [emoji4] porozmawiaj z mężem i życzę aby wszystko poszło po twojej myśli.
 
No nam się właśnie "udało" i mamy syna (3 lata) i córkę (prawie 1,5 roku). [emoji16]
Póki co dzieci do przedszkola nie chodzą. Syn miał zacząć, ale przez koronawirusa odłożyliśmy to w czasie. Ja i tak jestem w domu z dziećmi więc nie ma presji.
No i jestem na świeżo po kolejnej rozmowie z mężem i temat jest otwarty.
Chciałabym właśnie usłyszeć opinię mam które mają trójkę albo więcej dzieci jak to jest na co dzień? Czy bardzo dużo się zmienia?
 
Mnie od zawsze marzyła się duża rodzina, 3-4 biegających brzdąców. Mam jednego syna i chyba nie doczekam się nqstepnego dziecka, bo mąż nie chce słyszeć o kolejnym. Negatywnymi reakcjami bym się nie przejmowała, bo oni za Ciebie życia nie przeżyją. Pogadaj z mężem i życzę powodzenia
 
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany. [emoji3525]
Jak to jest u Was? Czy z trójką lub więcej jest bardzo trudno?
Jestem w 3 ciąży termin za 3 tygodnie. Wszystkie dzieci planowane i kochane 😍 A I Tak już słyszałam że na pewno wpadka 🤦‍♀️ ale szczerze mam to gdzieś
 
reklama
Drogie mamy powiedzcie jak myślicie, czy trójka to już naprawdę przesada? Bardzo pragnę kolejnego maleństwa, ale komu bym o tym nie powiedziała, spotykam się z negatywnymi reakcjami. Mój mąż też nie jest do końca przekonany. [emoji3525]
Jak to jest u Was? Czy z trójką lub więcej jest bardzo trudno?
Chcieliśmy z mężem drugie dziecko, bo starsza córka ma już 6lat a ja zbliżam sie do 35r.ż. Długo nie było efektów i już straciłam nadzieję, a potem zaczęła się pandemia to stwierdziliśmy, że damy sobie spokój, po dwoch dniach dwie kreski a po 7tygodniach dwa jajeczka, dziś jestem w 25tyg ciąży bliźniaczej dwujajowej. Syn i córka mają termin na ost.listopada 😜
Nie jest powiedziane, że jak masz już dwójkę to nie możesz mieć trzeciego, może też będziesz miała podwójną niespodziankę, jeżeli czujesz się na siłach i pragniesz trzeciegi dziecka to czemu nie?
 
Do góry