reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko?

My planowaliśmy za rok jeszcze jedno dziecko, mam syna 6 lat, córka za chwilę 13 miesiecy. Zabezpieczaliśmy się ale widać to nie pomogło 😂 znów jestem w ciąży. Też na początku byłam załamana, bo mieszkanie małe mamy, staramy się o kredyt, dopiero wróciłam do pracy po macierzyńskim, chciałam pracę zmieniać, przebranżowić się a na to czasu potrzeba. A tu bach, dwie kreski na teście, byłam zła na ciążę, na tego malucha , który się pcha na świat. Ale mam wspaniałego męża, mam w nim oparcie, bardzo się cieszył na pozytywny test choć też przyznał, że to nie najlepszy moment. Ale tak naprawdę kiedy jest dobry moment na dziecko? Zawsze znajdzie się jakieś ale. Boję się trochę bo poprzednia ciąża była ciężka, leżąca ale poród dwie godziny. W końcu zaczęłam zauważać sam pozytywy, niewielka różnica wieku między dwójką, będą się chować razem, w sumie jeśli chodzi o moje plany zawodowe to też lepiej niż później kiedy bym pracę zmieniła, i co, wtedy dziecko? Bez sensu. Myślę, że gdybyśmy jeszcze poczekali to w końcu byśmy odeszli od trzeciego dziecka bo wygoda, córka wyszła by z pieluch, syn zaraz do szkoły, młoda już by poszła do przedszkola. I po co się pchać znów w taką robotę. Mam 32 lata za chwilę 33 i w sumie dziecko w późniejszym wieku nie uśmiecha mi się, wiadomo, człowiek nastawia sie na inne rzeczy, sił już tak nie będzie jak teraz...także staram się widzieć same pozytywne aspekty.
Głowa do góry, teraz się martwimy a potem będziemy się z tego śmiać i cieszyć nowym członkiem rodziny.
Ja jestem jedynaczką i nigdy nie chciałam mieć jednego dziecka tylko większą gromadkę no i mam😂
 
reklama
Super zazdroszczę wpadki 😁😁wpadka może i lepsza bo człowiek się nie zastanawia hehe... A tak to myślę mysle i myślę... Czy tak czy siak... No wszystkie za i przeciw. Chyba najlepiej iść na żywioł co będzie to będzie... Tylko właśnie boję się ciąży porodu... :-/wiem że niby każda ciąża inna... No ale strach jest... I wiek już nie ten sam hehe
 
Ja zawsze chciałam jedno... Nie mogę uwierzyć że myślę o trzecim hehe... Może dlatego że córka jest aniołem... Synu dawał mi popalić ale może dlatego że przez dwa lata byłam z nim sama bo "tatusia" nigdy w domu. I mieszkałam za granicą więc bez pomocy z nikąd. A tu? Mam trzy babcie cięcie wujków nawet i sąsiadów... Wszystkich chetnich do pomocy i zostania z dziećmi....
 
Super zazdroszczę wpadki 😁😁wpadka może i lepsza bo człowiek się nie zastanawia hehe... A tak to myślę mysle i myślę... Czy tak czy siak... No wszystkie za i przeciw. Chyba najlepiej iść na żywioł co będzie to będzie... Tylko właśnie boję się ciąży porodu... :-/wiem że niby każda ciąża inna... No ale strach jest... I wiek już nie ten sam hehe
No strach jest, ja jestem jeszcze przed tym okresem co zaczęło się krwawienie bo było to po 12 tygodniu i do 20 leżenie plackiem. Teraz mam 8 tydzień. A już mam plamienia za sobą ale na szczęście implantacyjne ale już doła miałam. Także stres jest..
Tak, czasem lepiej nieplanowane niż planować bo potem nic z tego 😂
 
Naprawdę zazdroszcze:-) bo ja to chyba się nie zdecyduje za długo się już zastanawiam:-( i naprawdę wierzę że u ciebie będzie wszystko w porządku 😗
 
Jeśli sie zastanawiasz nad trzecim to tego chcesz 🙂
Ja spodziewam sie czwartego,a nigdy dzieci nie chciałam...troje jednak zaplanowałam,a teraz to wpadka...
Jestem już na końcówce ciąży i ciężko ją znosze,ale mam już 38lat, podziwiam te dziewczyny które w tym wieku lub starsze świadomie starają sie o dziecko...im człowieka starszy tym ciężej...
Moje dzieci mają 16,13,8 lat
 
Ja osobiście marze o trójce, mam synka 10miesiecy. Miesiac temu poroniłam samoistnie, teraz staramy się o kolejne. Mam 24 lata, trzecie planujemy za około 5lat.
 
A ja zawsze chciałam jedno 😁ale człowiek się zmienia... Może jest w tym racja że skoro się zastanawiam to chce mieć bo gdybym nie chciała to bym nawet nie myślała.
Może i chce ale ciąża i poród mnie przerażają jak już wcześniej wspomniałam... A tu jeszcze dwu latka która będę się musiała zajmować podczas ciąży... Myślę i myślę liczę na partnera ma się zastanowić jeśli on będzie chciał to bedzie:-) niech decyzja spadnie na niego bo jak ja się tak będę zastanawiać to 40minie heh
 
reklama
Do góry