reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko?

reklama
Dopiero znalazłam ten wątek. Mam trójkę dzieci, zawsze o tym marzyłam. Duży dom. Teraz mam 34 lata. Najstarszy syn ma 5 lat, druga jest córka 4 lata i najmłodsza córka 20 miesięcy. Każda ciąża praktycznie taka sama. I trymestr mega mdłości i wymioty, potem już luz. Porody łatwe i szybkie. Jest ciężko, nie ma co ukrywać. Ale to jest to czego chciałam. Jestem zmęczona, ale szczęśliwa, że ich mam.
Uważam, że powinnaś patrzeć na siebie. To Twój i Twojego partnera wybór. Życzę powodzenia i idź za głosem serca ☺️
 
3 Dzieciatko w drodze. Pierwsza wpadka. Drugie po 6 latach planowane. I teraz po kolejnych 6 latach ciąża. I trochę planowana i nie. Starsza za tydzień 12 lat , młodsza w czerwcu 6. W wrześniu termin porodu. Liczę na synka ;)
 
3 Dzieciatko w drodze. Pierwsza wpadka. Drugie po 6 latach planowane. I teraz po kolejnych 6 latach ciąża. I trochę planowana i nie. Starsza za tydzień 12 lat , młodsza w czerwcu 6. W wrześniu termin porodu. Liczę na synka
 
Witam Drogie Mamusie
Chcialam sie was poradzic. Jakis czas temu moj maz poruszyl temat 3 dziecka. Ja niestety nie chcialam slyszec tematu poniewaz jestem po 2 cc, i mam przykre doswiadczenia z obu porodow oraz jak bylam u lekarza to mnie pozadnie nastraszyl. Ponownie z mezem wrocilismy do tematu 3 dziecka poniewaz maz dalej pragnie zeby miec kolejne dziecko. I ja osobiscie mam duze pragnienie posiadania 3 dziecka. Ale czy po 2 cesarkach mozna zajsc w 3 ciaze
 
Witam Drogie Mamusie
Chcialam sie was poradzic. Jakis czas temu moj maz poruszyl temat 3 dziecka. Ja niestety nie chcialam slyszec tematu poniewaz jestem po 2 cc, i mam przykre doswiadczenia z obu porodow oraz jak bylam u lekarza to mnie pozadnie nastraszyl. Ponownie z mezem wrocilismy do tematu 3 dziecka poniewaz maz dalej pragnie zeby miec kolejne dziecko. I ja osobiscie mam duze pragnienie posiadania 3 dziecka. Ale czy po 2 cesarkach mozna zajsc w 3 ciaze
Oczywiście, że można. No chyba że jakieś poważne problemy masz, ale pewnie byś wiedziała.
Ba, można nawet urodzić sn jeśli nie ma przeciwwskazań (a nawet po 3cc znam przypadki udanego sn).
Znam mamy po większej liczbie CC. To dość indywidualne jak się je znosi.
 
Oczywiście, że można. No chyba że jakieś poważne problemy masz, ale pewnie byś wiedziała.
Ba, można nawet urodzić sn jeśli nie ma przeciwwskazań (a nawet po 3cc znam przypadki udanego sn).
Znam mamy po większej liczbie CC. To dość indywidualne jak się je znosi.
Zadnych powaznych problemow nie mam. Jedynie co sie dzialo to pobolewalo mnie naciecie po pierwszej cesarce. Jak bylam po drugiej cesarce zadnych nie mam bolow naciecia ani nawet kucia czy czego kolwiek. Ale mnie tez lekarz nastraszyl ktory po wspomnieniu ze chce miec 3 dziecko stwierdzil ze moge umrzec, ale to tak podszedl do tematu ze gapil sie w komputer i dal jasno do zrozumieniabwez kobieto sie ogarnij i wyjdz stad
 
@Moniulllllka86 skonsultuj się z innym lekarzem. Wszystko zależy od tego jakie masz blizny i jakie lekarz może mieć zastrzeżenia oraz jaki odstęp między kolejnymi dziećmi. Lekarze mówią, ze odstęp powinien wynosić minimalnie 2 lata. Inaczej istnieje ryzyko pęknięcia macicy lub rozejścia się blizny po cięciu. Myślę, ze powinnaś mieć zrobione wnikliwie usg, żeby ocenić stan macicy po porodzie i wtedy podejmować decyzje :)
 
reklama
@Moniulllllka86 skonsultuj się z innym lekarzem. Wszystko zależy od tego jakie masz blizny i jakie lekarz może mieć zastrzeżenia oraz jaki odstęp między kolejnymi dziećmi. Lekarze mówią, ze odstęp powinien wynosić minimalnie 2 lata. Inaczej istnieje ryzyko pęknięcia macicy lub rozejścia się blizny po cięciu. Myślę, ze powinnaś mieć zrobione wnikliwie usg, żeby ocenić stan macicy po porodzie i wtedy podejmować decyzje :)
A czy ktoras z mam ma godnego polecenia ginekologa ktory podejdzie powaznie do tematu i wszystko dokladnie wyjasni i wyslucha. Poszukuje ma terenie warszawy. Pozdrawiam
 
Do góry