reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko?

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2011
Postów
14
Witam dziewczyny:)
Mam dylemat... Piszę z nadzieja.ze może ktoś mi doradzi...

Tak więc jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci 9latka i 2latki.
Zawsze chciałam mieć tylko jedno dziecko ale człowiek się zmienia. Rok po drugiej ciąży "wpadliśmy" i bardzo się bałam i niestety poroniłam. Minęły już dwa lata i myślę o trzecim dziecku ale szczerze jestem przerażona. Myślę codziennie o tym codziennie. Rozważam za i przeciw. Wiem że nikt mi nie powie ze na pewno będzie wszystko w porządku ale naprawdę się boję. Wiem że każda ciąża jest inna i każdy poród inny (syn ponad 24h) (córka 1.5h).
Powiedzcie mi dziewczyny które mają trójkę czy od zawsze chciałyście? W jakim wieku zdecydowałyście się na 3?i czy duża różnica między dziećmi.
W sumie nie mam z kim porozmawiać... Dlatego mam nadzieję że jakaś przyjazna duszyczkę tu znajdę...
 
reklama
Mi się marzyła trójka ale po dwóch ciążach gdzie trzy miesiące mdłości i wymioty plus już odchowane dzieci 6 i 4 świadomie bym się nie zdecydowała że strachu że powtórka i zwykłego lenistwa. Trzecia ciąża była taka plana wpadka nie zabezpieczaliśmy się miałam cykle mocno nieregularne i ciężko mi było zajść w ciążę przez pięć lat więc uznałam że teraz nie tak łatwo o wpadkę a jednak i nie żałuję od pozytywnego testu pragnęłam tego dziecko i mam wspaniałego obecnie dwuletniego syna, który chyba najwięcej słyszy słów iż jest naszym cudem podobnie jak siostry ale choć nie świadomie jest inaczej chowany może dlatego że już więc dzieci nie chce tak czy inaczej kocham cała trójkę a strach zawsze gdzieś będzie.
 
A u mnie córka ma ponad 4lata synek 13 miesięcy. Oboje planowani. Staralismy się o drugie dziecko przez 1,5roku. Udało się dopiero po HSG. I po 6 miesiącach od porodu niespodzianka. Test ciążowy dodatni. Obecnie jestem w 27tc. Na początku płacz i strach jak sobie poradzę, a teraz radość że jednak będzie 🙂
 
Ja mam nieplanowaną trójkę bo blizniaki;)nigdy bym z własnej nieprzymuszonej woli trójki nie planowała, pierwsza ciąża w wieku 31 lat,2 trzy lata później, początki z trójką straszne ale teraz...no nie wyobrażam sobie ze ich nie ma😊😊trzy dziewczynki do tego wiec super ekipa. Roboty strasznie dużo ale wiadomo z czasem łatwiej. Jesli chodzi o wiek to ja czuję że tak na styk zdążyłam bo już kondycja nie ta co 10 lat temu😉więc polecam nie czekać za długo z decyzją 😀
 
Cześć. Ja mam 3 😄 wszystkie planowane. Pierwsza corka 9 lat, synek 6 lat i 2 miesiące temu rodziłam kolejnego synka 🥰 obecnie mam 31 lat. Uznałam ze to juz ostatni dzwonek na rodzenie dzieci. Czuje się bardzo mlodo 🙈 ale niestety nie ma się co oszukiwać z każdym kolejnym rokiem ryzyko coraz większe. Nigdy nie żałowałam swojej decyzji. Moje dzieciaczki są bardzo grzeczne i kochane. Jeśli tego pragniesz to się nie zastanawiaj. Trzeba realizować marzenia. Powodzenia ✊
 
Ja mam podobnie, zawsze chciałam mieć trójkę, sama mam dwóch braci i stąd sentyment do takiej "ekipy", ale niestety, drugie dziecko mam niepełnosprawne i koniec planów powiększania rodziny :)
 
P-girl ja zawsze chciałam trójkę ;) w wieku 24 lat pierwsze dziecko , w wieku 26 lat drugie, w wieku 28 lat trzecie. Teraz mam 31 lat i czwarte :) jeśli czujesz się na siłach to do dzieła :)
 
Witam
Dziękuję za wasze odpowiedzi.
Nadal się zastanawiam boję się strasznie moze dlatego że mam 32lata i mam wrażenie że jestem Starra hehe.... Pierwsza ciąże przechodziłam super ale poród tragedia a znów druga ciąża była okropna młodości i wymioty całą ciąże a za to poród bardzo szybki. Więc śmieją się że trzecie urodzę w 5minit hehe... Ale ta ciąża... :-( boję się że znów będzie źle...
 
No nikt Ci nie da gwarancji, że będzie dobrze.
Jeśli się boisz, musisz sobie rozważyć w głowie najgorszy scenariusz i spróbować jakoś to ułożyć.
Czego sie obawiasz? ZłEgo samopoczucia, cieżkiego porodu, że sobie z trójka nie poradzisz?
Zastanów się czy w razie czego masz kogoś do pomocy (ciaża może być np. leżąca), rozważ szkołę rodzenia i opłacenie położnej jeśli poród to jest bardziej problemem.
Po prostu "oswój" sobie w głowie najgorsze scenariusz, pomysl co by było gdyby i co możesz zrobić w tej sprawie, być moze będzie Ci łatwiej.

Ja mam dwójkę z dużą różnicą wieku. Drugie, planowane, rodziłam w wieku 37 lat i myslałam jeszcze o trzecim ale zrezygnowałam. Z racji wieku musiałabym się spreżac a małe było bardzo wymagajace (do teraz jest-3 lata) i nie za bardzo miałabym pomoc w razie problemów (mąż w delegacjach). Po za tym miałam ciażę z cukrzycą i było to dosć uciążliwe. Bałam się też, że może być chore i postanowiłam nie kusic losu.
A chciałam trzecie głównie dlatego, zeby rodzeństwo mogło się razem bawić. Starsza była już długo jedynaczka i chociaż była dzieckiem dość niewymagającym, to musiałam jej często towarzyszyc w zabawie (piłka, planszówki itp., takie rzeczy, które cieżko robic samemu). I dlatego miałam mysl, żeby później mieć rok po roku.
 
reklama
Boję się wszystkich tych rzeczy :-/ ciężkiej ciąży porodu... Bo obydwa były bez znieczulenia... Tragedia... :-/ mam duża rodzinę każdy na pewno mi pomoże... O to się nie martwię... Tylko nikt u nas nie miał trójki i w sumie nie mam nawet z kim porozmawiać na ten temat. Mam straszne obawy... A zwłaszcza że po drugim poronilam... :-(
 
Do góry