reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzydniówka

reklama
dzięki dziewczyny
u nas na razie jest słaba ta wysypka, z daleka to nawet nie widać, więc mam nadzieję że szybko zejdzie, a jak na razie idziemy chociaż na 15 minut na plac zabaw,

Lady twój Jasio strasznie to przechodził, pamiętam ze lekarze faszerowali go antybiotykami i nie umieli stwierdzić co mu jest,
 
Agnieszka też przechodziła chyba trzydniówkę. Niestety trafiłyśmy na kontrolę do lekarza kiedy wysypka już zaczęła znikać. Lekarka nie miała pewności czy to właśnie było to.
 
Moja dwuletnia już córa miała taką dziwną wysypkę choć wcześniej przechodziła trzydniówkę (która trwała 3 dni) Wysypka nie dosc ze nie chciała zejsc to jeszcze wędrowała z góry na dół i zpowrotem. Nasza pani doktor powiedziała że to rumień wirusowy i ni kazała nasłoneczniać. Jakies wapno i wit.C. 2 tygodnie i zeszło...
 
Mój 6-miesieczny synek niedawno przechodził trzydniówke ! przez 3 dni miał temperaturke a 4-tego go wysypało ! o ile wiem jesli jest rzeczywiscie tzrydniówka to malec ma powiekszone węzły chłonne na tyle głowki (normalne przy wirusach) nie tzreba podawac zadnych antybiotykow ani niczym smarowac! zejdzie samo i nie potrzebuje zadnego specjalnego postepowania! Jedynie w dniach kiedy jest gorączka to malec jest obolaly i cierpiacy i wtedy mozna podac mu jakis syropek przeciwbolowy ! przynajmniej u nas nie byla to jakas straszna choroba i szybko dalismy sobie z nia rade!:-) pozdrawiamy
 
Czy ktores dzieciatko mialo temperature z nikad? Wyjasnie o co chodzi. Moja corka (8 tygodni) od dwoch tygodni goraczkuje. Temperatura trwa kilka godzin, do 38,7 i sama spada. Bylysmy dwa razy u pediatry,ale lekarka nic nie stwierdzila. Dala skierowanie do szpitala gdzie zrobiono dziecku rtg pluc w celu wykluczenia zapalenia i usg brzuszka (nerki, watroba...). Na szczescie wszystko jest ok. Wczoraj wieczorem goraczka znow sie powtorzyla, to juz trzeci raz. Przyczyna w dalszym ciagu nieznana. Dodam ze od dwoch tygodni probujemy pojsc na szczepienie i przez te goraczke szczepienie nie dochodzi do skutku.
Czy komus zdarzala sie taka niewyjasniona goraczka u niemowlaczka? Prosze o odpowiedzi.
 
A robilas badanie moczu i morfologie?
U mojej malej juz 2 razy pojawila sie goraczka nie wiadomo skad (teraz juz wiem, ze to raczej przez zabkowanie, bo mala nie ma jeszcze ani jednego zabka) i w pierwszej kolejnosci po wykluczenia spraw pluc, uszu, gardla itd. pediatra dala nam skierowanie na badanie moczu i zrobienie morfologii.
 
reklama
Kasiu powinnaś zrobić morfologię z obrazem i jeszcze CRP to pozwoli sprawdzić czy nie ma w organiźmie stanu zapalnego. Pozdrawiam!
 
Do góry