reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzydniówka

reklama
Witam.Mój synek 4 miesięczny synek tydzień temu przechodził infekcje.Od tamtej pory co wieczór ma temperaturę 37,5(już po odjęciu 5 kresek).W dzień temperatura waha się miedzy 36,9 a 37,2.Nie wiem czy to może skutek infekcji?
Dodam jeszcze ,że od paru dni zrobił się trochę marudny i wkłada wszystko do buzi(przypuszczam,że to mogą być zęby.
Proszę napiszcie czy taka temperatura może być wynikiem ząbków?
Z góry dziękuję
 
Oczywiście że taka temperatura może być wynikiem ząbkowania. O gorączce u niemowląt i małych dzieci mówimy wówczas, gdy temperatura mierzona w odbycie jest wyższa niż 38,5°C; wysoka gorączka to temperatura powyżej 39,5°C. Nie przejmuj się i daj spokój malemu z mierzeniem temperatury co chwila:tak::-) No chyba że temperatura skoczy....Nie zapeszam:-) Będzie dobrze i czekajcie cierpliwie na ząbki.
 
Witajcie!
Moj Olus ma juz dzisiaj 3 dzien wysoka goraczke.Pierwszego dnia mial ponad 38 bylismy u lekarza i stwierdzila zapalenie gardla.Podala antybiotyk Sumamed.Ale juz wieczorem Olus dostal dreszczy, caly bladziutki temp. powyzej 40 stopni:szok: i pojechalam na izbe przyjec, tam dali paracetamol w czopku i do domu.Przez te 3 dni goraczka szybko rosnie wysoko tzn u Olka do 39.7-40.0 ale po podania Panadolu spada.Dzisiaj jak pisalam ostatni dzien, czekam na jutro czy bedzie wysypka.Antybiotyk podaje, ale wydaje mi sie ze w 3 dobie podzialalby, gdyby to bylo zapalenie gardla.Zobaczymy jutro, zal mi juz mojego malenstwa, blady caly, duzo spi, wymeczony.
Martwi mnie tylko, ze wszedzie pisze, ze to dot.dzieci od 5 miesiaca zycia, a moj Olus ma dopiero 3,5 miesiaca.Jutro kontrola i czwarty dzien zobaczymy:)
Zycze wszytskim mamusiom wytrwalosci i spokoju, chociaz wiem, ze jak dziecko ma 40 stopni to wcale nie latwe.
pozdrawiam
 
Aanes,moj Dawidek podobnie przechodzil trzydniowke.Nie mial wysokiej goraczki-max 38,5 i poczatkowo myslelismy,ze to zabkowanie.Lekarka tez tak pomyslala;-).Po trzech dniach pojawila sie wysypka,tez nie ksiazkowo bo tylko na buzi,najwiecej na czole.I tylko pojedyncze krostki na brzuszku.Z tego co pamietam,krostki byly gladkie,na czole plamki,na brzuchu drobne kropki.
 
A ja słyszałam opinię, nie wiem ile w niej prawdy, że im wyższa gorączka tym więkasza wysypka. Hania przechodziła trzydniówkę z bardzo wysoką gorączką (39 stopni min), całe 3 dni się utrzymywała aż w końcu z minuty na minutę spadła:szok:. Tak nagle! I pojawiła się wysypka dosłownie wszędzie, na całym ciele i swędząca. A w czasie trwania tej wirusówki Hani wychodził pierwszy ząbek. Tragedia.

Marta, życzę Ci wytrwałości i cierpliwości, dużo siły i żeby Olus jak najszybciej wyzdrowiał:tak:.
 
Marta, mój synek przechodził trzydniówkę trzy tygodnie temu. U nas temp trwała cztery dni (ok 39 st), miał zaczerwienione gardło. Temperatura pojawiła się nagle, szykowaliśmy się na spacer i wydał mi się jakiś rozpalony, zmierzyłam mu gorączkę i oniemiałam (zachowanie wcale na to nie wskazywało, no może troszkę marudny był ale to mu się zdarza), temp ponad 39 st. Od razu dałam mu paracetamol w czopku i po godzinie spadła o ok 0,5 stopnia. Potem dawałam mu paracetamol co 2- 3 godz ale dużo nie udawało się zbić. Najgorsza była druga noc, usnęłam o 6 rano jak Mały się uspokoił. W sumie nie płakał ale spał bardzo niespokojnie, co chwila się budził i marudził:-(
Poza tym nie miał żadnych innych objawów choroby. Lekarka powiedziała że jak po tzrecim lub czwartym dniu będzie wysypka to znaczy ze trzydniówka. No i w czwartym dniu na początku delikatna wysypka a potem wyglądał przez dwa dni jak muchomor:-D. Nasz pani doktor zaleciła nie wychodzić na dwór jeszcze, o ile dobrze pamiętam, przez cztery dni od zniknięcia wysypki.
Żal mi go strasznie było. Wiem co czujesz i współczuję.
Daj znać czy pojawiła się wysypka.

 
Witam dziewczyny! Mam wielki problem bo mój prawie 5 miesięczny maluszek dostał nagle w nocy z piątku na sobotę gorączke i jak mu podam panadol to jest ok.przez ok.5 godzin i wttedy wyglada jakby był zdrowy ale jak juz lek przestaje działac to znów gorączka i maleństwo marudzi i znów musze podać panadol.byłam u lekarza i osłuchowo jest dobrze,gardło też w porządku,nie ząbkuje jeszcze wiec co sie dzieje???Czy ktoś miał podobny przypadek?Lekarka zasugerowała ze moze to trzydniówka,czy któraś z Was wie jak to przebiega,albo co może w ogóle być przyczyną takiej gorączki?Dodam ze Dominik nie wymiotuje ani nie robi luznych kupek.Prosze o pomoc
 
reklama
Może to być trzydniówka, która przeważnie oprócz gorączki nie ma żadnych innych objawów, oprócz tego,że jak gorączka zniknie to pojawia się wysypka. Ja bym jednak zrobiła też badanie moczu, bo gorączka to też jeden z pierwszych objawów zakażenia układu moczowego. Jak moja mała to miała to lekarka też nie potrafiłą zdiagnozować skąd gorączka, dopiero badanie moczu wszystko wyjaśniło. Zrób jutro badanie jeśli wyjdzie ok i nie dołączą żadne inne objawy to prawdopodobnie trzydniówka i pozostaje Ci tylko zbijać temperaturę i dużo czułości mieć dla maluszka.Pozdrowionka i zdrówka
 
Do góry