reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzydniówka

Witam Eluniu!!!
Moja córeczka też ostatnio gorączkowała ale była to reakcja na ząbkowanie. Piszę bo chciałabym Ci polecić Nurofen dla dzieci w syropku.Podawałam małej czopki i nic a po Nurofenie gorączka znikła po 20 minutach. Naprawdę polecam.Pozdrawiam!!
 
reklama
Ja też polecam nurofen w syropie a właściwie to w zawiesinie, skutek natychmiostowy dzidzia spokojnie przespi nockę, mojej córeńce podawałam też nurofen przy bolesnym ząbkowaniu (pediatra zaleciła 2 X dziennie), bo jest łagodny dla wrażliwego brzuszka i nie uzależnia. Życzę spokojnej nocki!
 
To ja tez się dołącze i polecam Nurofen w zawiesince, u nas jakoś lepiej skutkuje no i dodatkowo ma działanie przeciwzapalne, takze jakby się wywiązał jakiś drobny stan zapalny to on go może przy okazji zlikwidować.
A jesli chodzi o gorączke to może być też jakiś wirus, moja mała ostatnio tez dostała takiej temperatury, ale jak jej zbiliśmy szalała jak nowo narodzona i okazało się że to była właśnie wirus który nie powodował żadnych objawów oprócz gorączki wysokiej zreszta, mała dostała Isoprinosin i w 2 dni była zdrowa jak rydz.
Życzę trafnej diagnozy i szybkiego powrotu do zdrówka.
 
Drogie Mamy

Mój Eryk ( 9 miesięcy ) od poniedziałku do środy miał gorączkę - w dzień rosła, dostawał panadol dla dzieci, zbijała się i na noc znowu do 38.4 najwyżej doszła. Wtedy też dostał raz czopek i to pomogło. Następnego dnia znowu gorączka rosła i dostawał już tylko panadol w syropie. Przyjaciółka powiedziała mi, że może to być trzydniówka, która kończy się wysypką i że wysypka moze się utrzymać kilka dni. Wczoraj właśnie na plecach i boczku pokazała się owa wysypka. Czy jest możliwość, że to może być coś innego? Bo innych obajwów przeziębienia jak katar czy kaszel nie ma i nie było.
Teściowa jeszcze mnie nastraszyła, że to może być odra...:szok:
 
mysle ze to trzydniowka.moj Colin przechodzil to miesiac temu.najpierw 3 dni goraczki i pozniej wysypka bylismy u lekarza i dostalismy neoklarnityne(chyba tak po polsku)powiedzial zeby sie niemartwic ze prawie kazde dziecko to przechodzi.zycze zdrowka.ps.a na odre to chyba za wczesnie?
 
Moja córeczka dzisiaj rano dostała wysoka temperature. Na początku myslałam że to od ząbków ale lekarz stwierdził że to może być trzydniówka. Zastanawiam się czy to nie za szybko:confused: Ma dopiero 9 miesiecy:confused: Prosze o opinie na ten temat. Czy Wasze maluszki tez miały tą chorobe :confused: jak ja przechodziły :confused:.
 
reklama
Ale to najbardziej odpowiedni wiek na tego typu wirusa.
Jest to "choroba" wieku niemowlęcego.
Moje pierwsze dziecie miało w wieku 10 miesięcy a drugie 8 miesięcy ;-)
Przy trzydniówce mogą być powiększone węzły chłonne i lekko czerwone gardełko i lekarze mylą ją z anginą.Obserwuj,zbijaj gorączke i życze by za 2-3 dni wysypało ją różowo ;-):-)
 
Do góry