reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzydniówka

reklama
Bartoszek przechodził ją jak miał 11 miesiecy. zaczeło się od wysokiej temperatury. Pijecahlismy do pzychodni, diagnoza lekko zaczewrienione gardło antybiotyk oczywiscie. Wstrzymałam się jeden dzen z podaniem, zbijałam cały czas temperature nurofenem na zmiane z paracetamolem. Temperatura spadał i podnosiła sie , nastepnego dnia znow pojechalismy do przychodni do innego lekarza diagnoza poderzenie zapalenia pluc+skierowanie do szpitala na przeswietlenie pluc oczywiscie nastepny antybiotyk. Tego samego dnia wieczorem poechalismy prywatnie na wizyte diagnoza goraczka 3 dniowa, zadnych antybiotyków, cebion, nurofen na zmiane z paracetamolem. Bylo dokładnie ak opisał lekarz po trzech dniach dziecko dostało uzculenia na ciałku, w ciagu 2 kolejnych wszystko znikło. Podczas wyspki unikac słońca i tyle. Dobry lekarz tylko spojrzy w oczy zbada węzły, osłucha i wie taka prawda. jak ktoś się nie zna przepisuje antybiotyk i odsyła dalej. lekarz prywatnie powiedział że jesli goraczka po 3 dniach bedzie sie utzrymywała wtedy przyczyna tkwi gdzies indziej niz w wirusie, należy zbadac uszy, zrobic badanie moczu i na podstawie wykrytych bakterii przepisac odpowiedni antybiotyk.

Dlatego drogie mamy zastanówcie sie zanim dacie jakieś antybiotyki swojemu dziecku, gdyż może się to okazać zbedne
 
Dlatego drogie mamy zastanówcie sie zanim dacie jakieś antybiotyki swojemu dziecku, gdyż może się to okazać zbedne
Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze sie skończyło. A decyzję o tym, czy podać antybiotyk czy nie zostawiłabym jednak lekarzom. To oni powinni ustalić leczenie na podstawie badania dziecka, a nie porady przez internet! Kwestia sumienia każdej mamy, czy się zastosuje, czy nie.
 
U mojego synka też to podejrzewali ale się okazało że temperatura była od ząbka :rofl2: z tego co mi lekarz mówił to 3dniówki nie leczy się antybiotykami tylko lekami na zbicie temperatury. A po 3 dniach wychodzi wysypka. Nie jest to groźne dla dziecka (tak mi powiedział pediatra).:-) pozdrawiam
 
Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze sie skończyło. A decyzję o tym, czy podać antybiotyk czy nie zostawiłabym jednak lekarzom. To oni powinni ustalić leczenie na podstawie badania dziecka, a nie porady przez internet! Kwestia sumienia każdej mamy, czy się zastosuje, czy nie.

Nie zrozumiałyśmy się ja nie sugerowałam się Internetem tylko byłam u specjalisty.
Chciałam pokazac przykład jak trzech różnych lekarzy dało trzy różne opinie.
Nasz prywatny pediatra powiedział że antybiotyku nie można przepisywać od tak od ręki najpierw trzeba zrobić badania na to jakie bakterie występują. Zresztą antybiotyk tak naprawde jest potrzebny w przypadku tylko zakażeń bakteryjnych, a 90% chorób u dzieci to wirusowe.

U mojego synka też to podejrzewali ale się okazało że temperatura była od ząbka :rofl2: z tego co mi lekarz mówił to 3dniówki nie leczy się antybiotykami tylko lekami na zbicie temperatury. A po 3 dniach wychodzi wysypka. Nie jest to groźne dla dziecka (tak mi powiedział pediatra).:-) pozdrawiam

Dokładnie tak!
 
Hej!

Moja córka miała 16 miesięcy gdy nagle z niczego dostała wysokiej temperatury, lekarz nic nie stwierdził oprócz lekko zaczerwionego gardła więc kazał zrobić badanie moczu (podejrzewał infekcję dróg moczowych). Wynik wyszedł oczywiście oki, a gorączka nadal była. Następnie kazał podać antybiotyk tak na wszelki wypadek:wściekła/y: Ja sama domyśliłam się że moja Mała ma trzydniówkę, a lekarz nawet nie wspomniał o takiej możliwości. Po podaniu antybiotyku gorączka w nocy nadal prawie 40 stopni i dopiero czwartego dnia nagle spadła i małą wysypało na plecach i brzuchu. Podczas mojej telefonicznej rozmowy z lekarzem , lekarz mnie chciał się przyznać do tego że miałam racje tylko próbował mi wmawiać że ta wysypka to uczulenia na antybiotyk:no:
Po dwóch dniach wysypka znikła - klasyczne objawy trzydniówki, tak częsta choroba wieku dziecięcego a nadal w XXI lekarze mają problem z jej rozpoznaniem:angry:
Porażka!:dry:
 
reklama
Witam mam pytanie moja córka ma 11 miesięcy i od czwartku ma powyzej 38 stopni gorączki a pani pediatra stwierdziła ze to trzydniówka i ze wystąpi wysypka ale narazie nie widać a i nie chcę jeść i niewiem co robić
 
Do góry