reklama

Trzylatek nie mówi:(

reklama
Rozwiązania
0
Mój chrześniak także nie mówił, w wieku 3 lat tylko po swojemu, ewentualnie jakieś pojedyncze, zwłaszcza skrócone słowa. Rodzice byli z nim u logopedy, która powiedziała, że jest z nim w porządku, trzeba z nim ćwiczyć w domu, a spowodowane to mogło być przez telewizję. Mały od początku oglądał dużo TV zwłaszcza reklamy. Teraz będzie miał 5 lat i już mówi więcej, stara się mówić całe zdania i w ogóle chce aby go rozumiano, może wcześniej nie miał takiej potrzeby aby się komunikować.

Arkadio80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
można spróbować zapisać dziecko do większej grupy dzieci i zostawic je z nimi, moze to pomoze, dziecko moze sie wtedy otworzyć. Polecam rytmike, bo to zabawa i nauka w grupie, tance, spiewy, cwiczenia - wszystko moze prowadzić do rozmowy :)

Rozwiązania
0
Mój długo nie mówił. do ponad 2 lat. Nagle się przełamał, teraz ma 3 lat i gada jak najęty :D

Rozwiązania
0
Mój mały też nie mówił w wieku 3 lat, zaczęłam szukać informacji i okazało się, że bardzo ważne są prace manualne-rysowanie, malowanie, lepienie itd. Ośrodek mózgu, który odpowiada za ruchu rękami (czy coś takiego) jest bardzo blisko tego, który odpowiada za mowę, dzięki czemu stymulują się wzajemnie :)

Arkadio80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mój mały też nie mówił w wieku 3 lat, zaczęłam szukać informacji i okazało się, że bardzo ważne są prace manualne-rysowanie, malowanie, lepienie itd. Ośrodek mózgu, który odpowiada za ruchu rękami (czy coś takiego) jest bardzo blisko tego, który odpowiada za mowę, dzięki czemu stymulują się wzajemnie :)
tak własnie, dlatego rytmika moim zdaniem tez pomaga, zalezy od tego jak jest przeprowadzana, ale takie zabawy muzyczno-ruchowe fajnie działają na dzieci, dlatego ja swoje zapisałem do Artyzu na zajęcia rytmiki :)

reklama

mamaelaela

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
dzieki za te mile:-)słowa ,,Pmpon''wczoraj byliśmy u audiologa na badaniu słuchu i okazało sie że wszystko jest idealnie:-Dhuuuuuura!!!!!!!!!!mam nadzieję że teraz już będzie tylko lepiej.pozdrawiam.
Wiem że dawno ale liczę że Pani przeczyta :) jak rozwinęła się mowa synka ? Mamy podobny problem

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019