reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzyletni jedynacy

dziewczyny pomóżcie !!! postanowiłam mojemu synowi odstawić kubek z miękkim ustnikiem (trochę zbyt późno, bo już duży jest) i kupiłam mu bidon ze słomką gumową. niestety od wczoraj nie chce wziąść ani łyka. próbowałam przekupić, lekki szantażyk itp. niestety jest uparty i nic niepije, a jest dosyć ciepło....poza tym wcześniej bardzo dużo pił. boję się żeby się nie odwodnił, a z drugiej strony jak już zaczęłam, to nie chcę się poddać !!!!!
 
reklama
a może z normalnego dorosłego kubka? Spróbuj jakoś inaczej, może ten bidon nie przypadł mu do gustu. Może jakąś zabawę wymyślcie, no nie wiem, że idziecie do restauracji i dostajecie picie, jedzenie...albo że są czyjeś urodziny, zaśpiewajcie sto lat, stuknijcie się kubeczkami i wypijcie razem...
 
myśle, ze większość dzieci się tak zachowuje :) więc nie widze problemu.
Moja córka jest jedynaczką i chyba nią zostanie (ja chce drugie ale mąż nie) Zawsze chciałąm by różnica między dziećmi była mała- jakieś 3 lata ale wyszło inaczej :)
Jak mamy gości to na początku Oli troskliwie zajmuje się drugim dzieckiem, daje mu zabawki, ale potem już jest 'to moje' i najfajniejsza jest zabawka ta, którą inne dziecko w danej chwili się bawi.
Rozmawiałam z koleżankami i dzieci tak robią, muszą sie nauczyć dzielenia i pomału będzie ok :)

co do kubka- moja mała nigdy nie piłą z butelki, nie umie :) dwa lata cyc i picie łyżeczką, potem z kubka jak dorosły, niekapki też były nie teges, na spacerach piła kubusie play'e, moze spróbuj z tymi kubusiami? Są pyszne i wygodne? Zawsze można zamiast soczku wlać inny napój. Albo jakiś soczek w kartonie ze słomką, w atrakcyjnym opakowaniu? A potem kup 'dorosły' kubek, niech dziecko samo wybierze jaki chce mieć. W końcu sie nauczy. Nie dzis to jutro czy za tydzień :)
 
Mój synek jak dobrze pójdzie za kilka miesięcy przestanie być jedynakiem.

Póki co to bardzo się zmienił, przez to, że mniej mogę przy nim robić zrobił się bardzo samodzielny. Czasami aż mnie zadziwia, że 4 latek może być taki "dorosły".
Z drugiej strony kłóci się i pyskuje jak rasowy nastolatek.
W sumie nie wiem czy to przypadłość wieku czy jedynactwa ;-).
 
No to gratulacje JAgodo. Dawno nie byłam na BB. Dziś pierwszy raz od kilku miesiecy. JA szykuję się na to, by nstarać się o DRUGIEGOdzidziusia. Mój M chybA TEŻ JEST GOTÓW. Od dzisiaj biorę kwas foliowy, a sierpień mam nadziję, że będzie szczęśłiwy i upojny...:-)
 
Do góry