reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH - grupa wsparcia

yesenia na początku leczenia u mnie też wynik skakał do góry, być może, że Twój organizm zaczyna się bronić to dobrze, bo leki działają rób badania co miesiąc, a zobaczysz, że zacznie spadać :)
 
reklama
Hej dziewczyny.
Pilnujcie TSH, bo ja się tylko trochę zagapiłam i miałam kłopoty.
Tuż przed ciążą brałam Euthyrox 125 i miałam TSH 2,2. Uznałam, że jest ok i nie poszłam z wynikami do endo. Zaraz potem zaszłam w ciążę, ale zbadałam TSH dopiero w 9 tc. Jak zobaczyłam wynik to prawie się przewróciłam, bo było 6,5.
Teraz biorę Euthyrox 150 na zmianę z 175. To już bardzo dużo :/

Także wiecie, nie popełniajcie mojego błędu ;)
 
Ja wczoraj skończyłam branie Visanne . Mam nadzieję ze teraz będę miała ładny wynik tsh i przy dawce 112 uda mi się troszke schudnąć. Moja endo nie była w 100% pewna czy ten lek miał wpływ na tsh. W listopadzie mialam 1,8 a w styczniu po 3 tabl Visanne 3.4 w lutym już ponad normę bo 4.5 Teraz liczę ze będzie ok

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wczoraj skończyłam branie Visanne . Mam nadzieję ze teraz będę miała ładny wynik tsh i przy dawce 112 uda mi się troszke schudnąć. Moja endo nie była w 100% pewna czy ten lek miał wpływ na tsh. W listopadzie mialam 1,8 a w styczniu po 3 tabl Visanne 3.4 w lutym już ponad normę bo 4.5 Teraz liczę ze będzie ok

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
A ten visanne to co to za lek? Mi tsh się ładnie unormowalo i miesiąc temu miałam 1,3 i mam nadzieję ze spadnie jeszcze bo za miesiąc staranka A zawsze w ciąży mi rośnie tsh błyskawicznie. A jeszcze encorton mam brać a coś dziewczyny pisały ze im tej na encortonie też wxroslo[emoji53]trochę się boję ale cóż może tym razem się wreszcie uda[emoji5]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem czy jeszcze ktoś obserwuje te forum. Ale chce się poradzić. Czy tsh ma wpływ na brak miesiączki? Moje tsh ma 0,3. I całkowicie zatrzymała mi się miesiączka. Lekarka nie sprawdziła mi przed włączeniem leku - euthyroxu tsh i spadło do 0,3. Wcześniej przed lekiem musiało być wyższe bo okres raz miałam raz nie, ale jak zaczęłam brać leki to zero miesiączki. Plus problem z zajściem w ciąże. Nie wiem czy tsh ma związek z miesiączkowaniem do końca. Moja znajoma ma niedoczynność tarczycy i zatrzymała się jej miesiączka przyczyna? Tsh wzrosło znacznie ok 6 , dość wysokie.
 
Ja zaszłam w ciążę bez problemu, chociaż wyszło na początku ze mam niedoczynność tarczycy. Tsh wynosiło 4,680. Całą ciążę brałam euthyrox 50, po ciąży tsh miałam już w normie dlatego przestałam zażywac tabletki. Ogólnie robię co miesiąc/dwa tsh i cały czas w normie, ft4 i anty TPO również, ale objawy tarczycowe mam cały czas, sucha skóra, włosy mi strasznie lecą :/. Byłam nawet ostatnio na usg tarczycy i wyszło ze mam wole guzowate na obu płatach i powiedział jeszcze że zapalenie tarczycy i że narazie nic z tym nie robic, dlatego w marcu ide na usg do innego lekarza i zobaczymy .

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja zaszłam w ciążę bez problemu, chociaż wyszło na początku ze mam niedoczynność tarczycy. Tsh wynosiło 4,680. Całą ciążę brałam euthyrox 50, po ciąży tsh miałam już w normie dlatego przestałam zażywac tabletki. Ogólnie robię co miesiąc/dwa tsh i cały czas w normie, ft4 i anty TPO również, ale objawy tarczycowe mam cały czas, sucha skóra, włosy mi strasznie lecą :/. Byłam nawet ostatnio na usg tarczycy i wyszło ze mam wole guzowate na obu płatach i powiedział jeszcze że zapalenie tarczycy i że narazie nic z tym nie robic, dlatego w marcu ide na usg do innego lekarza i zobaczymy .

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Kurcze ciekawe jak u mnie będzie :( Ja mam właśnie niskie tsh bo 0,3. I mi przez euthyrox tak spadło, bo nie zbadałam tak szybko jak lekarka prosiła tsh i dała na podstawie ft3 i ft4 , ft3 podwyższone ponad norme a ft4 też podwyższone, ale tsh musiałam mieć niskie wcześniej bo w ciągu msca aż tak dużo chyba nie mogło zmaleć. Mam problemy właśnie z miesiączkowaniem, długie cykle, najdłuższy miał prawie 70 dni. Wcześniej jako tako dostawałam miesiączki nawet co te 2-3 msce. A teraz nic , nie wiem czy to wina tsh. Też mam objawy tarczycowe, ale bardziej nadczynności. 2 razy miałam obrzęk wola. Na razie odstawiłam lek mimo, że czułam się już lepiej, bo miałam straszne dolegliwości. Jak zaczęło tsh spadać to zaczęłam czuć się źle, codziennie biegunki, znowu spóźnia mi się okres, bóle głowy tak potworne, kołatania serca, nerwobóle, uderzęnia gorąca i ogólnie nie toleruje ciepła mimo, że ciągle jest mi ciepło. Jak jest właśnie za gorąco w pomieszczeniu to od razu zaczynam się dusić, zawroty głowy a nawet wymioty. Wyszło to jakiś czas temu :/ Miałam mieć usg tarczycy w pt teraz i badania hormonalne tarczycowe, ale rozłożyła mnie choroba i nie ruszam się z łóżka :(
 
Do góry