reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh i tarczyca

MyszkaMiki30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2021
Postów
17 661
Hej [emoji4] powiedzcie mi czy przy staraniach o dziecko takie wyniki są w porządku?
TSH 2,9
Ft3 44%
Ft4 35%
Anty tpo w normie
Anty TG 132 - norma do 115

Skonsultowalam wyniki z endokrynologiem ale trafiłam na takiego *****, że szok. Na dzień dobry zje*ał mnie, że od kiedy pacjent przychodzi do lekarza na pierwszą wizytę z wynikami [emoji81] i skąd wytrzasnęłam sobie jakiś pakiet tarczycowy. Koniec końców powiedział, że wyniki mam super i on nie wie kto wymyślił te normy, a problemów mam nie szukać na siłę [emoji81]
Serio są super?
 
reklama
Hej [emoji4] powiedzcie mi czy przy staraniach o dziecko takie wyniki są w porządku?
TSH 2,9
Ft3 44%
Ft4 35%
Anty tpo w normie
Anty TG 132 - norma do 115

Skonsultowalam wyniki z endokrynologiem ale trafiłam na takiego *****, że szok. Na dzień dobry zje*ał mnie, że od kiedy pacjent przychodzi do lekarza na pierwszą wizytę z wynikami [emoji81] i skąd wytrzasnęłam sobie jakiś pakiet tarczycowy. Koniec końców powiedział, że wyniki mam super i on nie wie kto wymyślił te normy, a problemów mam nie szukać na siłę [emoji81]
Serio są super?
To zależy ...
Przy staraniach lekarze zajmujący się niepowodzeniami położniczymi rekomendują TSH w granicach 1-1,5. Natomiast najnowsze zalecenia podają, że normy graniczne, czyli jest chyba do 4.
Jeśli chodzi o przeciwciała tarczycowe, to należałoby sprawdzić tarczycę, zrobić USG bo ona świadczą o chorobie autoimmunologicznej zwanej hashimoto. Niestety tu leków nie ma. Można natomiast dieta to korygować.
 
To zależy ...
Przy staraniach lekarze zajmujący się niepowodzeniami położniczymi rekomendują TSH w granicach 1-1,5. Natomiast najnowsze zalecenia podają, że normy graniczne, czyli jest chyba do 4.
Jeśli chodzi o przeciwciała tarczycowe, to należałoby sprawdzić tarczycę, zrobić USG bo ona świadczą o chorobie autoimmunologicznej zwanej hashimoto. Niestety tu leków nie ma. Można natomiast dieta to korygować.
Pytałam go o podwyższone anty TG to uslyszłam, że on nie wie kto wymyśla normy bo dla niego to dobry wynik.. Więc już sama nie wiem
 
To była prywatna wizyta? Jeśli tak to pewnie wkurzony bo by badania zlecił Ci na pierwszej wizycie i musiałabyś wrócić do niego z wynikami czyli kolejna kasa :)
Moja endo powtarzała ze TSH do starań najlepsze jest w okolicy 1
 
To była prywatna wizyta? Jeśli tak to pewnie wkurzony bo by badania zlecił Ci na pierwszej wizycie i musiałabyś wrócić do niego z wynikami czyli kolejna kasa :)
Moja endo powtarzała ze TSH do starań najlepsze jest w okolicy 1
Tak prywatna.. Jeszcze rzucił mi rachunek i coś burknął, że wiecej się nie widzimy. No takiego buraka prywatnie nie spotkałam. Już nie chodzi o to, czy wyniki dobre czy nie mógł to powiedzieć grzecznie..
 
2C5E4D0F-0D0E-4460-B7A1-DAEC4E20CCF7.jpeg
 
Dziewczyny dostałam takie wyniki wczoraj.
Za mną 1 poronienie. Ginekolog powiedział , żebym nie podchodziła i panikowała, ale ja robię wszystkie badania. Łącznie z białkiem c S itd...
Nigdy nie odczuwałam tarczycy
 
reklama
Do góry