reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH- już jestem głupia, doradźcie

reklama
Za to wyniki krzywej cukrowej średnio zadawalające.
Nadczo 102,1 (do 99 norma)
Po 2 h po glukozę 145,8 (do 140 norma)
Ale to nie jest chyba cukrzyca nie? Wyniki przecież dużo od normy nie odbiegają.....
 
Za to wyniki krzywej cukrowej średnio zadawalające.
Nadczo 102,1 (do 99 norma)
Po 2 h po glukozę 145,8 (do 140 norma)
Ale to nie jest chyba cukrzyca nie? Wyniki przecież dużo od normy nie odbiegają.....
niestety każdy wynik ponad normę wskazuje na cukrzycę albo przynajmniej stan przedcukrzycowy. Koniecznie idź do diabetologa, być może odpowiednia dieta pomoże. W ciąży te normy są jeszcze niższe (na czczo do 92) więc tym lepiej byś skonsultowała to wcześniej :)
 
niestety każdy wynik ponad normę wskazuje na cukrzycę albo przynajmniej stan przedcukrzycowy. Koniecznie idź do diabetologa, być może odpowiednia dieta pomoże. W ciąży te normy są jeszcze niższe (na czczo do 92) więc tym lepiej byś skonsultowała to wcześniej :)
Idę w poniedziałek do diabetologa, ciekawe co powie na to. Na pewno będzie dieta 😑 oj już tak się cieszyłam z tsh a tu cukier.. cukrzyca skutecznie utrudnia zajście w ciążę?
 
Idę w poniedziałek do diabetologa, ciekawe co powie na to. Na pewno będzie dieta 😑 oj już tak się cieszyłam z tsh a tu cukier.. cukrzyca skutecznie utrudnia zajście w ciążę?
Hej, moja historia jest taka że starałam się o ciąże brałam leki na owulacje bo mam pcos, lekarz mi wypisał żeby krzywa cukrową i insulinę.
Wyszło że mam IO i cukrzycę byłam na konsultacji u diabetologa wypisała mi leki dokładnie Glucophage, wskazania odstawienie cukrów prostych, zadbanie o zdrowa dietę w warzywa itd po Msc byłam na kontroli, wszystko fajnie idzie w dobrym kierunku waga ruszyła zaczęła spadać, dostałam większą dawkę leków.
Jeżeli chodzi o ciąże powiedziała że można jak najbardziej się starać ze nie bać się tych leków no one nie wpływają negatywnie na płód. Kiedy zajde w ciążę kazała od razu się zgłosić żeby bardziej kontrolować cukier w ciąży, i nie doprowadzić do podawania insuliny.
Także głowa go góry 😊
Powiedziano mi że leki pozwolą mi wyregulować moją gospodarkę hormonalna a co za tym idzie że pojawić mi się może owulacja 😍 jestem pod stała kontrola ginekologa jak i diabetologa.
 
Do góry