reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH- już jestem głupia, doradźcie

porzeczka97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2020
Postów
518
Cześć🖖 moje TSH to 3,1. W tamtym roku dokładnie o tą porę wynosiło 2,1 ale za tydzień na prośbę diabetologa robię TSH znów oraz ft3 i 4. Wybłagać rodzinnego o skierowanie to był cud bo przecież po co robić wolne hormony skoro tsh jest w normie🤔 ale koniec końców dużo nerwów mnie to kosztowało, ale skierowanie mam. No fakt, w normie jest, bo norma do 5 ale diabetolog mówi że powinno być 1-1,5 tsh do zajścia w ciążę której nie ma od 29 cykli. I być może włączymy najmniejsza dawkę euturoxu. A rodzinny na to , że jest internista tak jak diabetolog i podawanie euturoxu przy prawidłowym tsh może wywołać samoistnie niedoczynność tarczycy. I jestem już głupia🤦lekarz a lekarz.
Może Wy macie jakieś doświadczenia odnośnie takiej sytuacji? No raczej samo do jedynki tsh nie spadnie, jednak jest w normie i nie trzeba leczenia, ale ciąży nadal nie ma.
Help me dziewczęta❕❗❕❗❕❗❕❗
Kiedy udało Wam się zajść po ogarnięciu tarczycy? Ile zajęło to czasu?
Czy tsh 3,1 może świadczyć o Hashimoto? Diabetolog zlecił wolne hormony w celu wykluczenia tego.
Jesteście otyłe/zaokrąglone ? Trzeba tu schudnąć aby zajść?
Proszę o poradę.
Dziękuję i pozdrawiam!♥️
 
reklama
Cześć;) ja byłam w podobnej sytuacji, tsh niby w normie (niewiele ponad 4) ale z uwagi na ciagle problemy z cyklami dostałam skierowanie do endokrynologa... na wizycie powiedziałam że planuje rozpoczac starania o dziecko i z tego powodu lekarz przepisala mi eutyrox w dawce 25. Bardzo szybko udało mi się zejść do tsh na poziomie ok 1,5. Aby stwierdzić hashimoto należy wykonać jeszcze inne badania, przede wszystkim usg tarczycy. W moim przypadku na podstawie usg stwierdzono początki autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Leki zaczęłam brać w maju. Od tego czasu obserwowałam zmiany w długości cyklu (uległ skróceniu). W ciążę udało mi się zajść we wrześniu;) problemy z tarczyca nie wpływały na moja wagę...
 
Cześć🖖 moje TSH to 3,1. W tamtym roku dokładnie o tą porę wynosiło 2,1 ale za tydzień na prośbę diabetologa robię TSH znów oraz ft3 i 4. Wybłagać rodzinnego o skierowanie to był cud bo przecież po co robić wolne hormony skoro tsh jest w normie🤔 ale koniec końców dużo nerwów mnie to kosztowało, ale skierowanie mam. No fakt, w normie jest, bo norma do 5 ale diabetolog mówi że powinno być 1-1,5 tsh do zajścia w ciążę której nie ma od 29 cykli. I być może włączymy najmniejsza dawkę euturoxu. A rodzinny na to , że jest internista tak jak diabetolog i podawanie euturoxu przy prawidłowym tsh może wywołać samoistnie niedoczynność tarczycy. I jestem już głupia🤦lekarz a lekarz.
Może Wy macie jakieś doświadczenia odnośnie takiej sytuacji? No raczej samo do jedynki tsh nie spadnie, jednak jest w normie i nie trzeba leczenia, ale ciąży nadal nie ma.
Help me dziewczęta❕❗❕❗❕❗❕❗
Kiedy udało Wam się zajść po ogarnięciu tarczycy? Ile zajęło to czasu?
Czy tsh 3,1 może świadczyć o Hashimoto? Diabetolog zlecił wolne hormony w celu wykluczenia tego.
Jesteście otyłe/zaokrąglone ? Trzeba tu schudnąć aby zajść?
Proszę o poradę.
Dziękuję i pozdrawiam!♥
Nie rozumiem po co prosic sie rodzinnego o skierowanie skoro takie badanie prywatnie kosztuje ok 20 zl... :) Ja mialam 4,2 i nie mam hashimoto :) Zbilam ja do ok 1 na letroxie :)
 
@Mała.czarna Bo nie po to płaci człowiek składki. żeby potem płacić za badania, które mu się należą.

@porzeczka97 Moim zdaniem warto wyrównać TSH do 1-1.5 i wziąć tą dawkę co daje lekarz. A w ciąży TSH dodatkowo lub zaszaleć. Jednakże z obserwacji - takie TSH raczej nie ma wpływu na zajście w ciążę. Staracie się już dość długo - robiłaś jakieś inne badania? Monitoring cyklu, by potwierdzić wystąpienie owulacji? A jak inne hormony? Czy mąż badał nasienie (wiem, że często trudny temat. ale już nieraz okazywało się, że tam są problemy)? Robiłaś badania w kierunku krzepliwości? Jakieś autoimmunologiczne?
 
Zrób tsh, ft3 i 4 , możesz też zrobić anty Tpo, i z wynikami do endokrynologa, tak dla ciąży twój wynik za wysoki, mimo że mieści się w normie, moja koleżanka też miała w normie, a wyszło jej haaimoto
 
Cześć🖖 moje TSH to 3,1. W tamtym roku dokładnie o tą porę wynosiło 2,1 ale za tydzień na prośbę diabetologa robię TSH znów oraz ft3 i 4. Wybłagać rodzinnego o skierowanie to był cud bo przecież po co robić wolne hormony skoro tsh jest w normie🤔 ale koniec końców dużo nerwów mnie to kosztowało, ale skierowanie mam. No fakt, w normie jest, bo norma do 5 ale diabetolog mówi że powinno być 1-1,5 tsh do zajścia w ciążę której nie ma od 29 cykli. I być może włączymy najmniejsza dawkę euturoxu. A rodzinny na to , że jest internista tak jak diabetolog i podawanie euturoxu przy prawidłowym tsh może wywołać samoistnie niedoczynność tarczycy. I jestem już głupia🤦lekarz a lekarz.
Może Wy macie jakieś doświadczenia odnośnie takiej sytuacji? No raczej samo do jedynki tsh nie spadnie, jednak jest w normie i nie trzeba leczenia, ale ciąży nadal nie ma.
Help me dziewczęta❕❗❕❗❕❗❕❗
Kiedy udało Wam się zajść po ogarnięciu tarczycy? Ile zajęło to czasu?
Czy tsh 3,1 może świadczyć o Hashimoto? Diabetolog zlecił wolne hormony w celu wykluczenia tego.
Jesteście otyłe/zaokrąglone ? Trzeba tu schudnąć aby zajść?
Proszę o poradę.
Dziękuję i pozdrawiam!♥

Hej, ja też TSH miałam w normie (3,62), ale dla kobiety starającej się było za wysokie (lekarz kazał mi zbić do 1,5). Pani endokrynolog włączyła euthyrox i po 3 miesiącach byłam już w ciąży :D Jestem normalnej budowy ciała, nie musiałam chudnąć. Wcześniej starałam się pół roku i nie było efektów. Nie przypisuje zajścia w ciążę tylko i wyłącznie leczeniu tarczycy bo w tamtym czasie mocno zmieniłam nawyki żywieniowe i to też mogło mieć wpływ. :)
 
Tsh dla kobiet w wieku rozrodczym nie powinno być wyższe niż 2,5 max 3. Powiedziała mi to nawet moja rodzinna... Na tsh duży wpływ ma też stres więc staraj się unikać takich sytuacji bo serio wtedy skacze i to widać dopiero po jakimś czasie (u mnie w listopadzie odbił się pazdziernikowy ślub)
 
Cześć, ja przy wartości TSH 3,3 udałam się do endokrynologa.

Planowałam ciążę, ale chciałam najpierw obniżyć wartość TSH. Endokrynolog zlecił dodatkowe badania (FT3, FT4, ATPO, ATG, wapń, kortyzol, USG tarczycy) i na ich podstawie otrzymałam rozpoznanie subklinicznej niedoczynności tarczycy oraz zaczęłam brać Letrox.

Czy tsh 3,1 może świadczyć o Hashimoto?
Istotne są również wyniki wolnych hormonów, a także ATPO i ATG, które wykonuje się przy diagnostyce autoimmunologicznych chorób tarczycy.

Jeżeli masz możliwość, to dobrze byłoby się udać do endokrynologa, który by zebrał wywiad, zlecił bardziej kompleksowe badania oraz potem ewentualnie wprowadził i monitorował leczenie.

Jesteście otyłe/zaokrąglone ? Trzeba tu schudnąć aby zajść?
Ja akurat mam niedowagę, więc w tek kwestii nie pomogę :/
 
Cześć;) ja byłam w podobnej sytuacji, tsh niby w normie (niewiele ponad 4) ale z uwagi na ciagle problemy z cyklami dostałam skierowanie do endokrynologa... na wizycie powiedziałam że planuje rozpoczac starania o dziecko i z tego powodu lekarz przepisala mi eutyrox w dawce 25. Bardzo szybko udało mi się zejść do tsh na poziomie ok 1,5. Aby stwierdzić hashimoto należy wykonać jeszcze inne badania, przede wszystkim usg tarczycy. W moim przypadku na podstawie usg stwierdzono początki autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Leki zaczęłam brać w maju. Od tego czasu obserwowałam zmiany w długości cyklu (uległ skróceniu). W ciążę udało mi się zajść we wrześniu;) problemy z tarczyca nie wpływały na moja wagę...
Usg robiłam, jest wszystko w porządku. No to miałas jeszcze wyższe tsh i dość szybko Wam się udało, to super😊 oby i u mnie tak było bo już ręce opadają. Zobaczymy jak wolne hormony wyjdą, pewnie dostanę coś tego euturoxu. 10 lat temu miałam niedoczynność tarczycy, biorąc euturox bardzo przytylam mimo stosowania diety,z 20 kg. Tylko dawka była 75. Przy mniejszej może nie będzie tak źle. 😊
 
reklama
Nie rozumiem po co prosic sie rodzinnego o skierowanie skoro takie badanie prywatnie kosztuje ok 20 zl... :) Ja mialam 4,2 i nie mam hashimoto :) Zbilam ja do ok 1 na letroxie :)
Tsh kosztuje u nas chyba 24. Ft3 30 parę i ft4 też 30 parę co daje prawie 90 zł, jestem ubezpieczona, odprowadzają mi składki więc to mi się po prostu należy😊 ale nie w tym rzecz. Długo zanim zbiłaś do 1? Kiedy udało Ci się zajść? Jesteś szczupła osoba?
 
Do góry