reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH niedoczynność tarczycy ciąża

Na pierwszej wizycie w 6 tygodniu dostalam skierowanie na badania thc, od 7 tygodnia brałam leki Euthyrox 25,od tamtego momentu biorę je caly czas i teraz ponownie mam sprawdzic thc zeby zdecydować czy zwiększamy dawke. Niestety nie pamiętam mojego wyniku. To co Ci polecam to nie porównywać,bo tylko się stresujesz. Idz do lekarza w poniedziałek,na pewno Ci coś przepisze. Ważne zebys udała się do dobrego lekarza jak najszybciej.
Najszybciej w poniedziałek no szybciej nie da rady nawet , ale dzięki za słowa otuchy 👍 aha i oczywiście życzę Ci szczęśliwej ciąży żeby wszystko było dobrze z dzidzusuem 🤰
 
reklama
Mam 24 lata i dopiero kiedy zrobiłam badania zlecone przez ginekologa w 6 tygodniu ciąży się dowiedziałam o swojej niedoczynności. Od razu zaczęłam przyjmować lek Tirosint,aktualnie rozpoczynam 15 tydzień ciąży,prenatalne wyszły bardzo dobrze także jestem dobrej myśli,biorę leki regularnie,badam poziom tsh i staram się nie myśleć o tej niedoczynnosci :)
Mam w domu detektor tętna i sprawdzam sobie co u mojego maluszka słychać co jakis czas - serduszko bije jak dzwon także powinnaś być dobrej myśli 😊
 
Mam 24 lata i dopiero kiedy zrobiłam badania zlecone przez ginekologa w 6 tygodniu ciąży się dowiedziałam o swojej niedoczynności. Od razu zaczęłam przyjmować lek Tirosint,aktualnie rozpoczynam 15 tydzień ciąży,prenatalne wyszły bardzo dobrze także jestem dobrej myśli,biorę leki regularnie,badam poziom tsh i staram się nie myśleć o tej niedoczynnosci :)
Mam w domu detektor tętna i sprawdzam sobie co u mojego maluszka słychać co jakis czas - serduszko bije jak dzwon także powinnaś być dobrej myśli 😊
Ojej 🥰 przede wszystkim gratuluję! 🤰 I naprawdę dziękuję za te wiadomość ☺️ a pamiętasz może jaki miałaś wynik?
 
A jak ciąża się rozwija/ lub rozwijała? Bo nie wiem czy już było rozwiązanie [emoji1768] o spokój nie łatwo ale stres nie pomoże to napewno w poniedziałek przed ginekologiem zrobię jeszcze raz badanie TSH dodatkowo ft3 , ft4 , tych badań nie miałam robionych. No na ten moment nic więcej nie wymyśle. Chyba że macie dziewczyny jakieś pomysły jakie badania mogę wykonać z krwi jeszcze przed wizytą u ginekologa to dajcie znać. W sprawie tarczycy badania bo wszystkie badania inne mam już zrobione.

Na początek te badania wystarcza, ja z tego co pamiętam na zlecenie endo robiłam jeszcze anty tpo i anty tg no i oczywiście usg tarczycy [emoji846]
Ciąża praktycznie bezproblemową, dzidzia zdrowa-dziś to rozrabiajaca prawie 2,5latka [emoji6]
 
Odebrałam dziś wyniki , które postanowiłam wykonać przed poniedziałkową wizytą ( pierwszą wizytą) u ginekologa ,jako że jestem aktualnie w 6 tygodniu ciąży. Jestem w szoku wynik TSH 5,16 nie leczyłam się nigdy na niedoczynność tarczycy,nie miałam pojęcia że w ogóle coś takiego mam. Nie ukrywam jestem trochę załamana bo zdaje sobie sprawę z konsekwencji. Czy któraś z Was kobietki była bądź jest w takiej sytuacji?
Nigdy nie mialam problemow z tarczycą. Jednak w 1 ciąży na poczatku tsh 4.1 od razu wlaczony letrox 25 do konca ciąży - 2.5 latek na pokładzie 😊. Po ciąży tsh w normie. Teraz 2 ciąża 31tyd. tsh 3.5 włączony od poczatku euthyrox 25, ciąża rozwija sie prawidłowo.
Na spokojnie poczekaj do wizyty, na pewno dostaniesz leki.
 
Mi w pierwszej ciąży też wzrosło tsh, zbagatelizowane przez lekarza, a ciąża stracona ;/ mimo tego nie mam problemów z tarczycą, nigdy nie brałam leków, a w kolejnej ciąży tsh wynosiło ok. 1.5, więc samo mi spadło. Podobno nie zawsze skakajace tsh w ciąży oznacza, że ma się niedoczynność.
 
W pierwszej ciąży też nie wiedziałam o chorobie. W 8 tyg ciąży miałam badanie TSH. Wyszło aż 10. Po dwóch dniach wizyta i wdrożone leczenie. Dopiero w 3 trymestrze udało mi się wyregulować wyniki. Okazało się też że mam Hashimoto. Z dzieckiem wszystko ok, teraz mam zwariowaną 3 latkę. Teraz jestem w drugiej ciąży i od początku pilnuję, comiesięczne wizyty u endo i wszystko jest ok 🙂
 
reklama
Do góry