reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH niedoczynność tarczycy ciąża

Dziękuję wszystkim dziewczyną które wypowiedziały się w moim poście ☺️ Jestem pełna nadzieji że wszystko będzie dobrze!:) I za wszystkie przyszłe mamy trzymam mocno mocno kciuki ☺️ i gratulacje dla tych które już mają swoje szczęścia obok siebie 🥰
 
reklama
Dziękuję wszystkim dziewczyną które wypowiedziały się w moim poście ☺️ Jestem pełna nadzieji że wszystko będzie dobrze!:) I za wszystkie przyszłe mamy trzymam mocno mocno kciuki ☺️ i gratulacje dla tych które już mają swoje szczęścia obok siebie 🥰
ja leczyłam sie na niedoczynnosc przed ciąża i miałam w normie wszystko, ale jak zobaczyłam dwie kreski i zrobiłam badania to TSH strzeliło do ponad 6. Dostałam od razu 50 eutyroxu, potem znowu mi endokrynolog zwiększył bo hormony wariowały. Obecnie 26tydzein i z maleństwem wszystko w porzadku:) nie martw sie na zapas, jak zaczniesz brać leki to wierze ze będzie wszystko w porzadku:)
 
Dziewczyny serduszko biję jak dzwon lekarz mówi że prócz THC reszta badań wszystko prawidłowo przepisał mi Euthyrox N 75 także od jutra zacznę bo czytam ulotkę brać na czczo. Też bierzecie na czczo, czy bez różnicy?
 
Dziewczyny serduszko biję jak dzwon lekarz mówi że prócz THC reszta badań wszystko prawidłowo przepisał mi Euthyrox N 75 także od jutra zacznę bo czytam ulotkę brać na czczo. Też bierzecie na czczo, czy bez różnicy?
Na czczo minimum pół h przed posiłkiem. Najlepsze wyniki daje brana między 6-7 h
 
W pierwszej ciąży wyszła mi niedoczynność. Gdzie nigdy nie miałam problemów z tarczyca. Endokrynolog przepisał Euthyrox 25 i on zniwelował TSH. Przez jakiś czas po porodzie tego brałam taka dawkę. W drugiej ciąży już nie potrzebowałam leków (nie brałam leków na tarczycę od x lat-musiałam je odstawić) Tsh przed ciąża jak i w jej trakcie w normie.
Dzieciaki zdrowe. Grunt to "wyprostować" Tsh i wszystko będzie dobrze
 
reklama
Dziewczyny serduszko biję jak dzwon lekarz mówi że prócz THC reszta badań wszystko prawidłowo przepisał mi Euthyrox N 75 także od jutra zacznę bo czytam ulotkę brać na czczo. Też bierzecie na czczo, czy bez różnicy?
TSH 🙏🏻
Najlepiej brać na noc, bo pół h nic nie daje, ja popijam wodą źródlaną bo mineralna tez wpływa źle na wchłanianie. Po wzięciu leku np żeby wypić kawę z mlekiem bez wyrzutów sumienia to trzeba odczekać min 3h wiec dlatego zdecydowałam z moim endokrynologiem, ze najlepiej jest brać na noc - przez noc się wchłonie i rano żyje się normalnie 😊
 
Do góry