reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

reklama
O rany to bardzo duże norma chyba dla kobiety w ciąży jest do 2.5
Dokladnie, norma w 1 trymestrze to 2.5. Zawalil troche moj lekarz, bo nie dal mi skiero na tsh i sama wpadlam na to zeby zrobic i tu niespodzianka niemiła. Zrobilam sobie jeszcze ft3 i ft4 wtedy, ktore byly w normie. Ale trafiłam zaraz do endykrynologa, dostalam leki i spada już, po miesiacu mialam 3.2 przy euthyroxie 50 i teraz mam zwiekszone do 75. pani dr powiedziala, ze tragedii nie ma, wazne ze ft3 i ft4 byly w normach.
 
Dokladnie, norma w 1 trymestrze to 2.5. Zawalil troche moj lekarz, bo nie dal mi skiero na tsh i sama wpadlam na to zeby zrobic i tu niespodzianka niemiła. Zrobilam sobie jeszcze ft3 i ft4 wtedy, ktore byly w normie. Ale trafiłam zaraz do endykrynologa, dostalam leki i spada już, po miesiacu mialam 3.2 przy euthyroxie 50 i teraz mam zwiekszone do 75. pani dr powiedziala, ze tragedii nie ma, wazne ze ft3 i ft4 byly w normach.
Dokładnie ja tez musze zrobic tsh, bo mowia ,ze trzeba pilnować bo wlasnie i przez tarczyce dochodzi do poronienia jak sie nie działa
 
Dokładnie ja tez musze zrobic tsh, bo mowia ,ze trzeba pilnować bo wlasnie i przez tarczyce dochodzi do poronienia jak sie nie działa
Szkoda tylko, ze nadal wielu lekarzy tak to bagatelizuje i nadal nie wysyła pacjentek na to badanie i gdyby nie historia kolezanki to tez bum nie wpadla na mysl zeby to tsh zrobić. Aż z ciekawości wygrzebalam wyniki z 1 ciąży i wtedy w ogole nie miałam zrobionego :/ to nie my musimy wiedzieć jakie dokładnie badania powinnysmy wykonac i po to właśnie chodzimy do lekarzy a oni i tak czasami zawalają sprawę.
 
Szkoda tylko, ze nadal wielu lekarzy tak to bagatelizuje i nadal nie wysyła pacjentek na to badanie i gdyby nie historia kolezanki to tez bum nie wpadla na mysl zeby to tsh zrobić. Aż z ciekawości wygrzebalam wyniki z 1 ciąży i wtedy w ogole nie miałam zrobionego :/ to nie my musimy wiedzieć jakie dokładnie badania powinnysmy wykonac i po to właśnie chodzimy do lekarzy a oni i tak czasami zawalają sprawę.
Ja mialam podniesione lekko bo bylo 2.8 a lekarz nic na to teraz do mnie dotarlo,ze juz sie coś dzialo a skad moglam wiedzieć nawet nie wiedzialam jakie normy. Ja polowe badan nie mialam ani na toksmoplaze, hiv itp takie rozne gdzie zalecaja inne niz te zwykle
 
Ja jestem pod opieka endo od dłuższego czasu i w trakcie starań pilnowałyśmy, by TSH oscylowało w okolicach 1. Z zaleceń od momentu 2 kresek mam zwiększyć dawkę i pilnie przyjść na wizytę. Robiłam badania kilka dni przed testem i już mam 1,6, wiec widać ze rośnie szybciutko.
 
reklama
Przed zajściem w ciąże miałam nadczynność GB i od ponad roku bez leków tarczyca uregulowana , tsh ok 1.2 . Gdy na teście pokazały się dwie kreski odrazu zrobiłam wynik i 1.1 a po tygodniu 0.40.. moja Endo nie dała leków mówiąc ze może być indukowane ciąża i kontrolna za dwa tygodnie
 
Do góry