reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

Ja 10 lat temu zaczynałam od euthyrox 25, potem 50, w pierwszej ciąży zwiększono mi dawkę do 75 i było ok. Teraz na początku ciąży wynik tsh 2.08, potem 2,85 zwiększona dawka do euthyrox 100 i i spadło przez dwa tygodnie tylko do 2,41 ale lekarka mówi że musimy poczekać do czterech tygodni. Aktualnie biorę euthyrox 100. Ft3 i ft 4 ok.
 
reklama
Ja 10 lat temu zaczynałam od euthyrox 25, potem 50, w pierwszej ciąży zwiększono mi dawkę do 75 i było ok. Teraz na początku ciąży wynik tsh 2.08, potem 2,85 zwiększona dawka do euthyrox 100 i i spadło przez dwa tygodnie tylko do 2,41 ale lekarka mówi że musimy poczekać do czterech tygodni. Aktualnie biorę euthyrox 100. Ft3 i ft 4 ok.
Ja właśnie teraz brałam zwiększona dawkę 75 i słabo, bo z 2.22 na 1.89 i to po miesiącu . Za pierwszym razem pięknie ruszyło z 4.89 na 2.22 a teraz nawet ft4 górna granica
 
Ja na pierwszej wizycie to 10 tydzień miałam tsh 2.24 na kolejnej po 3 tyg już 2.2 na euthyrox 50 i tak całą ciąże brałam jedną dawkę. Lekarz nie kazał mi powtarzać wyników co jakiś czas bo niby ten pierwszy trymestr jest najważniejszy do utrzymania ciąży. Teraz w 35 tyg robiłam wyniki tak sama z siebie i tez mam 2.5 także nie ma tragedii.
Podobno to u nas tak się tego pilnuje. W innych krajach norma jest nawet do 4.
Widze posty z datami na zeszły rok, jak tam wasze maluszki ? Czy tarczyca jakoś oddzielała na ich zdrowie ?
 
Do góry