reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH w 1 trymestrze a dawka leków?

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Pomocy są tu może jakieś doświadczone mamusie które mają niedoczynność tarczycy i w ciąży zażywały leki?
Jestem w tej chwili w 5t 6 dniu ciąży według OM. Test robiłam dzień po dniu spodziewanej miesiączki czyli 29 marca i kilka dni przed testem byłam na badaniach krwi i TSH wynosiło 4,9. Umowilam się do endokrynologa jak najszybciej ale termin na za miesiąc i to prywatnie a na NFZ skierowanie w trybie pilnym ale dopiero przyjmie doktor za 2 tyg bo ma urlop.... Masakra... Byłam u ginekologa 1 kwietnia potwierdził ciążę był pęcherzyk i zmienił dawkę euthyrox z 25 na 50. I tu moje pytanie czy to nie za niska dawka? Może któraś z mam startowała też z 25 i pamięta jak potem lekarze podwyższali dawki? Wolę wiedzieć żeby się a tak bardzo nie niepokoić. Ponadto czy dwa tygodnie oczekiwania na lekarza to nie za długo będąc na euthyrox 50? Bardzo się boje o maleństwo :(
 
reklama
Niestety w kwestii dawkowania leku nie pomogę. Natomiast Jeżeli jesteś w ciąży, to wizyta na NFZ powinna się odbyć maksymalnie do tygodnia. Masz to prawnie zagwarantowane.
 
Niestety w kwestii dawkowania leku nie pomogę. Natomiast Jeżeli jesteś w ciąży, to wizyta na NFZ powinna się odbyć maksymalnie do tygodnia. Masz to prawnie zagwarantowane.
Właśnie tak powiedział mi ginekolog ale mieszkam w małym miasteczku i mamy dwóch endokrynologow jeden prywatnie tylko i u niego termin za miesiąc a drugi NFZ ale uciął sobie 2 tyg urlopu... W dodatku od 7 trzeba stać w kolejce gdzie czeka ok 30 osób nie raz i czekać aż zostanie się przyjętym ahh to nasze NFZ :(
 
Właśnie tak powiedział mi ginekolog ale mieszkam w małym miasteczku i mamy dwóch endokrynologow jeden prywatnie tylko i u niego termin za miesiąc a drugi NFZ ale uciął sobie 2 tyg urlopu... W dodatku od 7 trzeba stać w kolejce gdzie czeka ok 30 osób nie raz i czekać aż zostanie się przyjętym ahh to nasze NFZ :(
Wiesz co, no urlopu nie przeskoczysz. Ale wydaje mi się, że ciężarne wchodzą bez kolejki. Musiałabyś sobie sprawdzić. 🙂
 
U każdego jest inaczej tzn jedni mają stała dawkę przez całą ciążę inni mają zmienianą w zależności od potrzeby tzn od wyników. Zanim osobiście oba przypadki ;)
 
reklama
Ja nie wiedzialam ze mam problem z tarczyca i hashimoto, przy pierwszych standardowych badaniach w ciazy ( 2,5- e miesiac ciazy) tsh wyszlo 10.5 za tydzien 4.5 od tego czasu bylam pod kontrola endo i bralam euthyrox 50 mg, cala ciaze wyniki byly w normie.
 
reklama
Do góry