reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh w ciąży 6 tydzień

Daj im Boże🙂 u nas na grupie było tyle poronień że nadal jestem w ciężkim szoku. Teraz dziewczyna w 16t straciła córke😩

U nas też, ale bez zależności od TSH. Mamy nawet szczęśliwą końcówkę ciąży u Dziewczyny, która miała TSH powyżej 100. Niestety tych poronień jest mnóstwo, za większość odpowiadają po prostu błędy przy podziale komórek☹️
 
reklama
U nas też, ale bez zależności od TSH. Mamy nawet szczęśliwą końcówkę ciąży u Dziewczyny, która miała TSH powyżej 100. Niestety tych poronień jest mnóstwo, za większość odpowiadają po prostu błędy przy podziale komórek☹️
No właśnie i nie mamy na to wpływu niestety😞
 
Idz lepiej do endokrynologa i może jeszcze zrób USG tarczycy, bo wg mnie wyniki są w normie i nie jestem pewna czy w ogóle powinnaś się faszerować hormonami (być może tak)... Ja w poprzednich ciążach miałam na początku tsh 3.8 i regulowalismy jodem - ładnie spadało do 2-2.5... (3.8 to moje tsh też bez ciąży)... Dopiero teraz w tej ciąży w 3 trym jak tsh skoczyło na 4.8+ a ft4 spadło poniżej 0.7 mam dawkę 25mg...
Hmmm, jeszcze nie spotkałam kobiety która w ciąży regulowala tsh jodem, to niesamowite! Ja sama zaszłam w ciąży podczas suplementacji 50 mg jodu dziennie i doprowadzilam się szybko do ostrej niedoczynności :(
Napiszesz coś więcej? Jak dawkowalas jod? Jakiej postaci?
 
Hmmm, jeszcze nie spotkałam kobiety która w ciąży regulowala tsh jodem, to niesamowite! Ja sama zaszłam w ciąży podczas suplementacji 50 mg jodu dziennie i doprowadzilam się szybko do ostrej niedoczynności :(
Napiszesz coś więcej? Jak dawkowalas jod? Jakiej postaci?
Tylko w suple dla kobiet ciężarnych...
Teraz zresztą podobnie. Endo tylko przez chwilę zapisał mi hormon jak ft4 spadło na ok 0.6 (25 - najmniejszą dawka)... podskoczyło do 0.9 to odstawił.
 
Przed ciąża nie badałam tarczycy.
W pierwszej ciąży wynik tsh wyszedł mi około 7 (było to około 7-8tc). Wizyta u endokrynologa, leki i w drugim trymestrze skoki od 4-11. Pod koniec ciąży miałam około 2.5 (i tak się utrzymywało dość długo po ciąży).
 
Ostatnia edycja:
Do góry