reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH wysokie wykryte w ciąży

Dołączył(a)
6 Luty 2016
Postów
8
Witam,

Jestem w 15 tygodniu ciąży i dopiero teraz wykryto u mnie niedoczynność tarczycy : wynik 4,60. Od razu zrobiłam ft3 i ft4 i są w normie. Wiem, że tsh powinno wynosić w ciązy w okolicy 2,5. Nigdy wcześniej na tarczycę nie chorowałam. Dziecko do tej pory rozwija się wzorowo, zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań. Moje pytanie brzmi: czy niedoczynność wykryta dopiero w 15 tc może mieć jakieś negatywne skutki dla rozwoju dalszego mojego maluszka? Jeśli tak to jaki? oraz czy w przyszłości po np odpowiednim leczeniu będzie miało szansę na normalny rozwój? dodam , że od tygodnia biorę lek hormonalny na obniżenie tsh. Proszę o odp. i szczerość. Pozdrawiam
 
reklama
Teoretycznie może, ale przy 4,6 i podjętym leczeniu raczej nic się nie stanie.
U mnie była inna sytuacja, bo ja sie leczyłam, ale nie zwiększyłam dawki leku ,jak należy -dopiero w sumie w III trymestrze ginekolog sie "połapał" , że mu to "umkneło" .Córeczka urodziła się zdrowa, śliczna i rozwija się super :). Nie martw się, naprawdę rzadko bywa, że podwyższone do 4, 6 TSH ma wpływ. Oczywiście waznym jest, by się leczyc, ale dziecku nic nie powinno być.
 
@Wenka2000 ja od lat leczę się na niedoczynność (choroba Hashimoto) i biorę Euthyrox. Tuż przed ciążą miałam TSH =1 a w 5 tygodniu ciąży podskoczyło do 5,4... bardzo się przestraszyłam, ale endokrynolog powiedział, że to tylko sygnał od organizmu, że trzeba zwiekszyć dawkę leku, bo teraz zapotrzebowanie jest zwiekszone. Jeżeli FT4 jes w normie, to znaczy że jest ok. Najlepiej, żebyś była pod stałą kontrolą endokrynologiczną i regularnie robiła TSH. Ja jestem już w 37 tygodniu i wszystko gra :) kontrolowana tarczyca nie powinna mieć żadnego negatywnego wpływu na dzidziusia :)
 
Dziękuję za słowa otuchy :) biorę leki, ale jak czytam ze to 12 tyg jest najważniejsze żeby obniżyć to się obawiam że za późno będzie dla maluszka a tak już go kocham i chciałabym aby było zdrowe :) a jest jakaś mama co dopiero w 2 trymestrze ciazy odkryli wyższe tsh a dziecko dobrze ze rozwija ?
 
Witam, ja też się martwię, miałam robione badania na tsh w czerwcu byłam w 11tyg wtedy lekarz zle zinterpretował moje badania, powiedział, że wszystko jest w porządku. Teraz jestem w 15tyg i jeszcze raz spojrzał na te wyniki i stwierdził, że mam nadczynność tsh na poziomie 4,29. Przyjmuję leki euthyrox 25 1,5 tabletki. Byłam u endo powiedziała, ze mam przyjmować leki, jod i zrobić wyniki za 4tyg. Boje się, że z dzidią jest coś nie tak, od wczoraj o niczym innym nie mysle;( Wenka2000 jak rozwiązała sie Twoja sytuacja, wszystko ok?
 
ja was pociesze, że mi nikt w 1 ciąży nie zbadał tsh i dziecko urodziło się zdrowe. Dopiero po problemach bratowej dowiedziałam się o tsh i w drugiej ciąży wszystko mam od początku kontrolowane. Zmieniłam lekarza przede wszystkim.
 
ja jutro chce się umówić do innej ginekolog i zobaczyć co mi powie. muszę się uspokoić bo nie daje mi to spokoju, boje się, że coś zrobiłam dziecku.
 
reklama
Teoretycznie może, ale przy 4,6 i podjętym leczeniu raczej nic się nie stanie.
U mnie była inna sytuacja, bo ja sie leczyłam, ale nie zwiększyłam dawki leku ,jak należy -dopiero w sumie w III trymestrze ginekolog sie "połapał" , że mu to "umkneło" .Córeczka urodziła się zdrowa, śliczna i rozwija się super :). Nie martw się, naprawdę rzadko bywa, że podwyższone do 4, 6 TSH ma wpływ. Oczywiście waznym jest, by się leczyc, ale dziecku nic nie powinno być.
Boże z nieba mi spadłaś.. u mnie jest dokładnie taka sama sytuacja. Lekarz jakoś zapomniał ze mam niedoczynnosc w wcześniej wyniki miałam dobre, tak samo w 1 trymestrze były ok i jakoś tak obeszło się echem a nie wiedziałam ze trzeba badać się co jakiś czas. Wcześniej robiło się wyniki raz na pół roku jak hormony były ok. Całą ciąże z jedną dawką przeszłam i teraz się stresuje czy wszystko jest ok ;/ ...
 
reklama

Podobne tematy

Do góry