reklama

Tsh

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez siwanka, 17 Kwiecień 2009.

1. siwanka

siwanka Zaciekawiona BB

Witam! Jestem mamą pięcioletniej Oli .Robiłam córce badania krwi a przy okazji badanie na tarczyce. Morfologia wyszła ok ale czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co oznacza wynik TSH który wynosi 5.68 ulU/mL przy normie 0.400-4.00?

2. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

3. reklama
  4. siwanka

siwanka Zaciekawiona BB

Dzięki serdeczne za linki :-)

5. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Nie wiem, czy normy dla dorosłych i dla dzieci są identyczne, w każdym razie tsh powyżej normy (teraz górna norma wynosi 3,5, a nie 4,0, tak było jeszcze do niedawna i w wynikach często podają jeszcze "starą" normę) oznacza niedoczynność tarczycy. Idźcie koniecznie do lekarza.. A tak dla pewności dobrze byłoby powtórzyć badanie.
    pozdrawiam
    nikita

6. magdulichaa

magdulichaa Fanka BB :)

Jak już koleżanka wspomniała, podwyższone TSH świadczy o niedoczynności tarczycy, ale by mieć pełen obraz powinnaś zrobić jeszcze badanie FT3 i FT4,

daj znać co polecił ci lekarz

7. shilla72

shilla72 Fanka BB :)

no wlasnie mysle ze to niedoczynnosc ale powinnas skonsultowac sie z lekarzem najlepiej u jakiegos edokrynologa mysle ze wyniki dzieci a doroslych znacznie sie roznia inne sa przedzialy dla dzieci a inne dla doroslych
    sama jestem juz po operacji tarczycy trzymam kciuki i konciecznie daj znac jak mala po badaniach

8. gosiek289

gosiek289 MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

mój synek - 3 latka - miał robione TSH - 3,99 (noram a do 4) - a więc baaardzo blisko górnej granicy - mamy powtórzyć badanie za ok tydzień
    dam znać co i jak
    mój miał jeszcze robiony cukier - 99 ( norma do 100)
    czasami jest to powiązane

9. JJ

JJ Fanka BB :)

Czesc. Jestem na bieżąco co do sprawy norm......nie ma w Polsce innych norm niż te ogólnie obowiązujące dorosłych. Wszystko zalezy w jakich jednostakach podaje laboratorium - tu moga byc małe rozbieżności. U nas norma to 0,27 - 4,20 ulU/ml. Ten fakt utrudnia diagnostykę dzieci. Ostatnio (tj. w 2008) postulowana aby obnizyć górną normę i tym samym diagnozować częściej niedoczynność tarczycy. Ale to nie przeszło i normy są po staremu.

U na problem odwrotny. TSH i FT4 są w normie za to FT3 podwyższone. To wskazuje na nadczynność. Za kilka dni mamy wizyte u endokrynologa.

10. reklama

Poleć forum