reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tulisa 29tyg, 1,20kg

Mnie kazali wypośrodkować, a teraz Tośka je zgodnie z wiekiem urodzeniowym. Ma 8 mies, korygowanych 5. Pierwsze nowości dostała w wieku 5,5 mies, korygowane miała wtedy 2,5
 
reklama
Dziekuje :) dzisiaj jest straaasznie marudna, cudem udalo mi sie ja uspac, bo dostala 3 zastrzyki dzisiaj :(

Dziewczyny, jak to bylo u Was z mlekiem? Po jakim czasie mam odstawic ta specjalna mieszanke? Nie mam konkretnych informacji od health visitor. Przepraszam, jezeli zadaje glupie pytania, na ktore moge znalezc odpowiedzi w internecie, ale pomyslalam, ze lepiej zapytac sie doswiadczonych mam. No i jestem poczatkujaca mamusia.
 
Hej:)
Mała cudna:)
Jeśli chodzi o wprowadzanie pokarmów to faktycznie zaleca się brać pod uwagę wiek korygowany.
I faktycznie przynajmniej do roku powinno się brać wiek korygowany jeśli chodzi o rozwój całościowy wcześniaka.
Tylko czasem bywa tak, że trzeba pokarmy wprowadzić wcześniej ale u Was chyba nie ma tego problemu.
Wydaje mi się, że jeśli Mała ma 5 miesięcy korygowanych to możesz spróbować jej dać coś od 4 miesiąca.
Tylko widzisz, jeśli masz na myśli te ichnie tutejsze soczki, to ja bym nie podała i nie podałam. Jakoś nie przemawiają do mnie, kupuję polskie Bobofruty w polskim sklepie, a wcześniej próbowałam herbatki ziołowe/owocowe ale mu nie podeszły.
Co masz na myśli, pytając o specjalną mieszankę?
Wojtuś w dalszym ciągu jest na mleku SMA Gold catch up formula. Ale on przybiera bardzo tak sobie ;)
A HV jak nie wie, to ją ciśnij, bo ona od tego jest! To jest jej obowiązkiem, wytłumaczyć i doradzić ci wszystko to, o co pytasz czy masz wątpliwości.
Dużo zdrówka!:)
 
hej Aga :) dziekuje za odpowiedz, tak wlasnie myslalam, ze te ich soczki to jakies dziwne sa, w gole do HV nie dociera, ze daje jej herbatke, tzn, nie, ze mowi, zeby lepiej jej tego nie dawac (i tak bym dawala), tylko ona uznaje czysta wode (wczoraj mi powiedziala, ze herbatka dla niemowlaka to musi byc polska rzecz). no juz bez przesady, ile mozna dziecku podawac sama wode, juz tego nawet za bardzo pic nie chce, wiec daje jej lekka herbatke z odrobina cukru, zeby jej to smakowalo. przejde sie do polskiego sklepu po wyplacie, dwa tyg jeszcze, a ja juz bez pieniedzy, te pieniadze ktore dostaje wyprowadzaja mnie z rownowagi :/

co do tej mieszanki to juz wiem, pomyslalal logicznie haha :D

wlasnie zauwazylam, ze Kirkcaldy, bylam tam raz, bo mam tam znajoma, ale nie lubimy sie za bardzo, tzn, ja jej nie lubie, bo mi namieszala w moim zwiazku i dalej to robi, a ja jestem bezsilna, bo nie ma mnie w pracy :baffled: boze, nienawidze dziewczyny, ale to nie temat na takie wywody.
 
Ojć, cukier? Proszę... zastanów się. I dla brzuszka niefajnie i dla ząbków też niefajnie i im cukier później tym większa szansa na poznanie przez dziecko większości smaków, które słodkie nie są.
Ja to chyba serio mam szczęście do HV i CN bo nigdy żadna mi jakiś dziwny sposób na nic nie odpowiedziała, ewentualnie "up to you" , tak było między innymi ze szczepieniami.
Choć nie powiem, widziałam, że w wielu rzeczach mają rację i wiele wskazówek starałam się brać pod uwagę. A co odpuściłam to odpuściłam i zrobiłam po swojemu ale to długa historia.
Ile mała waży obecnie, jaka jest długa? Jak stoicie ze szczepieniami? Gdzie mała się urodziła?

Gdyby mi jakaś znajoma taki numer odwaliła to nie byłaby już moją znajomą ale przede wszystkim małżonek nie byłby małżonkiem, no ale to moje takie;)
 
A moje dzieciaczki tylko wodę piją. I powiem Ci, że teraz jak Natka jest juz duża, to 100 x chetniej sięga po wodę niz jakies kleiste soki. No i nie ma od poczatku życia żadnego ubytku. Nic. Każda wizyta u stomatologa kończy się: wszystko ok.
Franc tez b lubi wodę. Teraz dostaje soczki co kilka dni, ale dlatego, ze ma problem z kupką, dlatego podaję mu sok gruszkowy, jabłkowy lub śliwkowy.
 
reklama
a mojej najbardziej smakuje jak jej w wodzie doslownie ociupinke hebatki rozpuszczen Smakuje to prawie jak woda. ale samej wody pic nie chce. soku moga byc ale niekoniecznie wiec jej nie daje
 
Do góry