reklama

turnus rehabilitacyjny

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez kaśka76, 19 Marzec 2007.

1. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

dziewczynki chciałabym pojechać z Titkiem na turnus rehabilitacyjny. gdzieś nad nasze morko. możecie polecić jakieś ośrodki?
    chyba najbardziej interesowałby mnie Kołobrzeg lub jego okolice.

2. kaśka76

znalazłam turnusy z bobathem, ale ceny mnie zabiły, a co najważniejsze - wolne terminy w 2008 roku.
    wymiękam

3. reklama
  4. kaśka76

no mamy zaklepany termin na turnus.

5. abrzuzka

abrzuzka Fanka BB :)

napisz coś więcej, jaki to turnus, gdzie i za ile??

6. kaśka76

Abrzuzka: jedziemy w pierwszej połowie października do Stobna - to jest niedaleko Piły. chciałam trafić do Złotowa - ale tam terminy dopiero na maj 2008r. to ośrodek, który rehabilituje maluchy metoda bobatha, bo głównie o to nam chodziło. dogadałam się odnośnie wyżywienia Titka. wyszło w sumie korzystniej dla nas aniżeli w tym drugim ośrodku. a koszt - 3050 za 14 dni za dziecko i opiekuna. przyjmują dofinansowanie pfronowe.

7. abrzuzka

dzięki za odp :-) wiesz może coś więcej o dofinansowaniach z pfronu? jak sie o nie starać, jaką część dofinansują?

8. kaśka76

abrzuzka: dofinansowania bezpośrenio nie wypłaca pfron tylko powiatowe centrum pomocy rodzinie lub mopsy. u mnie są zasady, że muszę przynieść zaświadczenie o dochodach za rok ubiegły z us wszystkich członków gospodarstwa domowego. te dochody są brane pod uwagę i nie jest ważne, że np. teraz nasze dochody są dużo niższe. tego już nie biorą pod uwagę. zalezne chyba też jest ile mops ma środków do dyspozycji i ile jest podań. ja brałam druk z mopsu i lekarz prowadzący mi wypełniał. u mnie na decyzję ile przyznają i czy w ogóle przyznają czeka się nawet i 5 m-cy.
    wiem, że moi znajomi w zeszłym roku jak płacili za turnus synowi blisko 4500zł dostali ponad 1300 dofinansowania. ale tam, gdzie mieszkają zawsze dużo dają.:confused:
    jak coś to pisz pw.
    pozdrawiam

9. anusia_80

anusia_80 lipcowa mama 2005

Ja polecam WIsłę na turnus rehabilitacyjny, wprawdzeie nie ma morza, ale sa górki i piekne widoki:tak:

10. reklama
  11. Asia 85

Asia 85 Zaangażowana w BB

Czy wszystkie wcześniaki, które są rechabilitowane potrzebują wyjeżdżać na turnusy rechabilitacyjne :confused:

12. abrzuzka

nie, to jest tylko wybór opiekuna, chyba ze lekarz skieruje.

Poleć forum