reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

turnus rehabilitacyjny

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś obecnie orientuje się gdzie i kiedy odbywajasieteurnusy rehabilitacyjne. Jakie są orientacyjne ceny? i czy moja 18 miesieczna córcia, która jeszcze ruchowo niewiele potrafi może sie zakwalifikować? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
 
reklama
Ośrodków jest w Pl kilka (mówię o turnusach tzw "prywatnych", tzn nierefundowanych przez NFZ). Koszt 2tygodniowego turnusu to 4-5 tys. O miejsce łatwo nie jest, ale też nie jest sprawa niemożliwą dostanie się na turnus.
Na pierwszy turnus pojechałam z Franiem, gdy ten miał 10 mies. Na tę chwile mój krasnal ma za sobą 8 turnusów.
Nie wiem skąd jesteś, ale np w Zgorzelcu wyremontowano oddział rehabilitacji, tam są turnusy miesięczne, płaci tylko mama za pobyt. Ja bym się raczej nie zdecydowała na pobyt w szpitalu na turnusie (jakoś wizja turnusów na oddziale w CZD mnie przestraszyła...- malutkie salki, ok 12 m2 a w nich 4 dzieci i 4 mamy..), ale w Zgorzelcu po tym remoncie sa ponoc pokoje 1osobowe (tzn mama+dziecko). Musiałabys się dowiedziec.
 
Ja dowiadywałam się o rehabilitację w Zgorzelcu
Trzeba im posłać prośbę o rehabilitację i skierowanie od lekarza na oddział rehabilitacyjny.
Dziecko jest tam za środki z NFZtu, matka - 90zł doba (oczywiście z wyżywieniem)
Pobyt na oddziale musi trwać minimum od 3 do 4 tyg aby NFZ zwrócił im koszty pobytu dziecka.
 
Witam
Chciałabym zaprosić i zachęcić wszystkie Mamy wcześniaków wymagajacych rehabilitacji do nowego ośrodkarehabilitacyjnego który rusza juz w czerwcu.
Ośrodek oferuje 3 pakiety terapuetyczne w tym jeden na małych dzieci do 3 r.ż. Oferta wyglada naprawdę fajnie, do tego warunki super wiec mysle ze warto ten osrodek odwiedzic.
W tazie pytan piszcie a postaram sie odpowiedziec :
Start - Centrum Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci
 
Kubus-serduszko, miło Cie znowu "zobaczyc":)

Mam wolny net, nie do wszystkich zakładek udało mi sie juz zajrzec, ale nie mogę znaleźc 2 podstawowych informacji:
gdzie jest osrodek i czy możliwe jest dofinansowanie z Pfronu do turnusów.
Dobrze by było, gdy te informacje były na str głównej

Info o ośrodku można puścic na FB jak rozumiem?

Pozdrowienia dla Was:)
A.
 
Niestety strona jest jeszcze niepełna,np w galerii ciągle brakuje zdjęć.
Osrodek otwieraja moi znajomi, mama niepełnosprawnego dziecka i rehabilitant.
Pierwszyt turnus jest przewidziany na 17czerwiec 2012 :)
Ośrodek mieści sie w Garbiczu-jest to niedaleko granicy polsko-niemieckiej w woj.lubuskim (tak niedaleko Gorzowa, Słubic, Rzepina, Zielonej Góry)
Co do dofinansowania z PFRONu to dopytam sie dzisiaj i dam znac :)

I oczywiście można puścic info na FB :) Każda reklama mile widziana :)
 
reklama
Do góry