reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

turnus rehabilitacyjny

kaśka76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2005
Postów
7 417
dziewczynki chciałabym pojechać z Titkiem na turnus rehabilitacyjny. gdzieś nad nasze morko. możecie polecić jakieś ośrodki?
chyba najbardziej interesowałby mnie Kołobrzeg lub jego okolice.
 
reklama
znalazłam turnusy z bobathem, ale ceny mnie zabiły, a co najważniejsze - wolne terminy w 2008 roku.
wymiękam
 
Abrzuzka: jedziemy w pierwszej połowie października do Stobna - to jest niedaleko Piły. chciałam trafić do Złotowa - ale tam terminy dopiero na maj 2008r. to ośrodek, który rehabilituje maluchy metoda bobatha, bo głównie o to nam chodziło. dogadałam się odnośnie wyżywienia Titka. wyszło w sumie korzystniej dla nas aniżeli w tym drugim ośrodku. a koszt - 3050 za 14 dni za dziecko i opiekuna. przyjmują dofinansowanie pfronowe.
 
abrzuzka: dofinansowania bezpośrenio nie wypłaca pfron tylko powiatowe centrum pomocy rodzinie lub mopsy. u mnie są zasady, że muszę przynieść zaświadczenie o dochodach za rok ubiegły z us wszystkich członków gospodarstwa domowego. te dochody są brane pod uwagę i nie jest ważne, że np. teraz nasze dochody są dużo niższe. tego już nie biorą pod uwagę. zalezne chyba też jest ile mops ma środków do dyspozycji i ile jest podań. ja brałam druk z mopsu i lekarz prowadzący mi wypełniał. u mnie na decyzję ile przyznają i czy w ogóle przyznają czeka się nawet i 5 m-cy.
wiem, że moi znajomi w zeszłym roku jak płacili za turnus synowi blisko 4500zł dostali ponad 1300 dofinansowania. ale tam, gdzie mieszkają zawsze dużo dają.:confused:
jak coś to pisz pw.
pozdrawiam
 
Czy wszystkie wcześniaki, które są rechabilitowane potrzebują wyjeżdżać na turnusy rechabilitacyjne :confused:
 
reklama
Do góry