reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardniejący brzuch w 10 tyg ciąży

Dołączył(a)
31 Maj 2022
Postów
10
Hej dziewczyny,
jestem w 10 tyg ciąży. Od jakiegoś czasu czuje jak mój brzuch staje się twardy, głównie podczas chodzenia. Czasem trwa to nawet godzinę. Byłam u lekarza i stwierdzil, że wszystko ok. A ja jednak się martwię. Bo ten twardy brzuch nie jest przyjemny, takie uczucie rozpierania, dodatkowo czasem dochodzi kłucie w pochwie. Czy któraś z Was miała taki problem i wie co to może być i jak sobie z tym radzić? Pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny,
jestem w 10 tyg ciąży. Od jakiegoś czasu czuje jak mój brzuch staje się twardy, głównie podczas chodzenia. Czasem trwa to nawet godzinę. Byłam u lekarza i stwierdzil, że wszystko ok. A ja jednak się martwię. Bo ten twardy brzuch nie jest przyjemny, takie uczucie rozpierania, dodatkowo czasem dochodzi kłucie w pochwie. Czy któraś z Was miała taki problem i wie co to może być i jak sobie z tym radzić? Pozdrawiam
Lekarz nie zapisał magnezu?
 
Hej dziewczyny,
jestem w 10 tyg ciąży. Od jakiegoś czasu czuje jak mój brzuch staje się twardy, głównie podczas chodzenia. Czasem trwa to nawet godzinę. Byłam u lekarza i stwierdzil, że wszystko ok. A ja jednak się martwię. Bo ten twardy brzuch nie jest przyjemny, takie uczucie rozpierania, dodatkowo czasem dochodzi kłucie w pochwie. Czy któraś z Was miała taki problem i wie co to może być i jak sobie z tym radzić? Pozdrawiam
Prawdopodobnie jest to zupełnie normalne. Na tym etapie ciąży często pojawiają się takie dolegliwości i nie wymagają leczenia. Najczęściej są to po prostu więzadła macicy :)
Możesz przejść się do fizjo uroginekologicznego.
 
Prawdopodobnie jest to zupełnie normalne. Na tym etapie ciąży często pojawiają się takie dolegliwości i nie wymagają leczenia. Najczęściej są to po prostu więzadła macicy :)
Możesz przejść się do fizjo uroginekologicznego.
Nie zawsze tak jest czasami są to pierwsze skurcze przepowiadające i wtedy warto brać magnez
 
Dziewczyny dobrze mowią, zacznij brac magnez i to w sporej dawce, nic ci nie zaszkodzi a wlasnie rozluzni macice.
 
reklama
Dlatego właśnie trzeba działać dodatkowo skoro już takie symptomy się pojawiają
Trzeba słuchać się lekarza, a nie wprowadzać leczenie i panikę na podstawie wiadomości na forum. A jeżeli nie ufa się lekarzowi, to trzeba iść na konsultacje do drugiego.
Nikt tu nie wie, czy to są skurcze macicy, czy zwykle skurcze jelit. A może więzadła? To jest dużo bardziej prawdopodobne niż skurcze przepowiadające w 10 tc.
W 10 tc można sobie dużo rzeczy wymacać i pomysleć, że jest to macica.
 
Do góry