reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnieje brzuch

Nika2017

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Marzec 2017
Postów
64
Witam serdecznie! Jak już pisałam we wcześniejszym wątku mam założony szew okrężny na szyjkę macicy i do tego jeszcze pessar. Teraz jestem w 32 tyg. ciąży i zaniepokaja mnie twardnienie brzuszka w górnej części i bardziej tak z boku . Tez pare razy twardniało mi podbrzusze. Jestem bardzo zaniepokojona . Czy to może być coś niebezpieczne ? Czytałam ze to mogą być te skurcze które przygotowują macice do porodu już w takich tygodniach . Ale i tak się martwię . Jak było u was? I dodam jeszcze ze twardnienia nie są bolesne tylko takie nie przyjemne .
 
reklama
Możesz miec skurcze Bh mi juz brzuch twardnieje przynajmniej od 3 tygodni a mam skonczony 27 tydzień. Czasami jest to bolesne. Ból jak na @. Jezeli masz do 10 takich twardnien to spokojnie jak wiecej to trzeba alarmować gin
 
Prawdopodobnie to co opisujesz to skurcze Braxtona - Hicksa; poczytaj o skurczach przepowiadających w BB i jak je odróżnić od porodowych. One przygotowują macice do porodu, czasem jak maluch się kręci też może je sprowokować. Możesz zacząć je odczuwać po 20. tygodniu ciąży, a niektóre kobiety nawet wcześniej. Tu masz jeszcze podpowiedź jak odróżnić skurcze porodowe od przepowiadających.
Jednak z twojego opisu wygląda, że wszystko jest ok. Mnie się zaczęły takie skurcze już w 6 miesiącu, a dziecko urodziło się o czasie. Jeśli będziesz się niepokoić, skonsultuj się z lekarzem dla własnego zdrowia psychicznego :)
 
Do góry