reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie brzucha 31 TC

Ja na tym etapie powoli też już tak miałam. A jeszcze wcześniej, gdzieś tak powiedzmy w 26 tygodniu byłam na wakacjach, które wiązały się z pewnym wysiłkiem fizycznym (dużo chodzenia, także pod górę) i tak naprawdę pierwsze twardnienia zaczęły się już wtedy, tylko nie do końca byłam tego świadoma.

I też brzuch w miarę jak rósł, zaczął pobolewać i twardnieć przy zmianie pozycji, np. w nocy albo przy wstawaniu.

Mi w tym momencie lekarka kazała zacząć brać aspargin. Brałam 3x1 oraz Magne B6 (mówiła mi, że z asparginem trzeba trochę uważać, bo można przedawkować potas).
Zwiększyłam dawkę magnezu, mam nadzieje, ze 2-3 dni i będzie lepiej. ;) Miałam tez teraz trochę stresu, wydaje mi się, ze przez to też twardnienia się nasiliły. Mała w brzuchu też jest dość mocno aktywna, wcześniej zdarzyło mi się, że brzuch twardniał od ruchów, ale to może dosłownie z 2-3 razy. Teraz kilka razy na dzień. Ale jestem dobrej myśli, jak coś się nasili pojadę na IP. ;)
 
reklama
Zwiększyłam dawkę magnezu, mam nadzieje, ze 2-3 dni i będzie lepiej. ;) Miałam tez teraz trochę stresu, wydaje mi się, ze przez to też twardnienia się nasiliły. Mała w brzuchu też jest dość mocno aktywna, wcześniej zdarzyło mi się, że brzuch twardniał od ruchów, ale to może dosłownie z 2-3 razy. Teraz kilka razy na dzień. Ale jestem dobrej myśli, jak coś się nasili pojadę na IP. ;)
Dla świętego spokoju możesz jechać, jak coś cię zaniepokoi. Ja byłam na IP jak na ktg zapisały mi się skurcze, których nawet nie czułam. Lekarka z izby powiedziała mi, że skoro ich nie czuję, jestem w stanie spokojnie rozmawiać, siedzieć, to są to skurcze przepowiadające. Ale to było trochę później, w 34 tc.
 
Mi brzuch twardniał od 25 tygodnia ciąży. Lekarz zalecił magnez ale szczerze nic to nie dało bo cały czas mialam twardy.
 
Do góry