reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie brzucha w 24 tygodniu?

angeliqa-19

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2018
Postów
92
Parę dni temu was o coś pytałam, ale dziś również mam pytanie i może akurat któraś z was odpowie :) Wydawało mi się że twardnienie brzucha to nic innego jak uczucie, że cały brzuch robi się twardy jak deska. Jednak od kilku dni a dziś to już w ogóle brzuch mi twardnienieje, ale z jednej strony. Na brzuchu tworzy się taka "kulka". Trwa to kilka minut. Cieszyła się bo myślałam, że to ruchy dziecka, że może się obraca, Wypych w górę a tu koleżanka mi powiedziała, że jej tak twardnial brzuch i szyjka się skracała, więc jak to jest z tymi ruchami maluchów??
 
reklama
Hmm obstawiam że maluch się wypina wkoncu już nie jest taki mały gdyby to były skurcze, bądź napinanie to cały brzuch rób by się jak kamien. Miałam tak w 25 tc dostań kroplowki i byłam w szpitalu.
 
Jeżeli robi się kulka to dziecko wypycha rękę, nogę, kolano lub tyłek po prostu, jak brzuch twardnieje to cały tak że dotykając palcem skóra się nie ugina pod naporem na całej powierzchni brzucha, przynajmniej u mnie tak było
Na zdjęciu widać jak młody wypiął się akurat wtedy tyłkiem
CAM00675.jpg
 

Załączniki

  • CAM00675.jpg
    CAM00675.jpg
    46,8 KB · Wyświetleń: 11 747
Szyjka daje objawy ale nie musi. Mi jak sie skrocila pierwszy raz w 22 tyg to dala duze objawy plus krwawienie a jak 2 raz w 28 żadnych . takze zalezy Ale jeśli kulka Ci sie robi z jednej to dzidzia tak sie uklada:) :D
Zobaczysz pozniej jak wieksza bedzie :D

Kiedy wizyta?;)
 
Jeżeli brzuch twardnieje czujesz taką napięta skórę, jeżeli kuleczka się robi jakiś wzgorek to dziecię bryka co nie miara:D mój tak brykal że myślałam, że padnę:) teraz ma 3.5 m i lata hak opętany:D małe ADHD w mamusie:D

Tylko tak się zastanawiam czy do tego twardnienia zaliczyć można napinanie brzucha moment jak maluch się wypina i czuję, że ta skóra ciągnie po chwili brzuch robi się twardy na całej długości, ale widzę jak pcha główkę w górę, więc zastanawiam się czy to również to twardnienie czy ruchy malucha i nie ma w tym nic niepokojącego?
 
reklama
Mój młody jak wypiba tak zadek to nim się ta twarda kula pojawi (u nas zazwyczaj z lewej strony) najpierw jest ból podobny do skurczowego... u Nas to wypinanie się jest zawsze tuż przed zaśnięciem małego ;) wierzga wierzga potem chwila ciszy wypinanie i śpi ;) czasem az chcialabym to przez skore brzucha widziec ;)
 
reklama
Mój młody jak wypiba tak zadek to nim się ta twarda kula pojawi (u nas zazwyczaj z lewej strony) najpierw jest ból podobny do skurczowego... u Nas to wypinanie się jest zawsze tuż przed zaśnięciem małego ;) wierzga wierzga potem chwila ciszy wypinanie i śpi ;) czasem az chcialabym to przez skore brzucha widziec ;)

Czuję dokładnie to samo :)
 
Do góry