reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie jednej połowy macicy

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2022
Postów
3
Cześć Dziewczyny,
jestem w 34 tygodniu ciąży (pierwszej). Od 31 szyjka skróciła mi się do 1 cm i pojawiło się rozwarcie 1,5 cm. Spędziłam tydzień w szpitalu, gdzie podano sterydy na płuca dla małego i luteinę. Teraz jestem w domu i jak najwięcej leżę. Od kilku dni intensywnie twardnieje mi brzuch i jestem na gotowa, poród może zacząć się w każdej chwili. Ale martwi mnie sposób w jaki macica się kurczy: tylko po jednej stronie, po prawej. Mam dosłownie taką gulę hiper twardą wystającą. Wcześniej myślałam, że to dziecko się tak wypina, ale teraz jestem pewna, że to macica się tak asymetrycznie kurczy. Czy któraś z Was tak miała? I co to może oznaczać? Czy może to wpływać na poród naturalny?
 

Załączniki

  • 287326160_5472339386151711_1859749907775353440_n.jpeg
    287326160_5472339386151711_1859749907775353440_n.jpeg
    198,9 KB · Wyświetleń: 413
reklama
A skad wiesz, ze to macica? Moze jednak dziecko sie tak wypina? Jak bylo ostatnio ulozone na USG? Jesli cokolwiek cie niepokoi to powinnas konsultowac sie z lekarzem prowadzacym.
 
Cześć Dziewczyny,
jestem w 34 tygodniu ciąży (pierwszej). Od 31 szyjka skróciła mi się do 1 cm i pojawiło się rozwarcie 1,5 cm. Spędziłam tydzień w szpitalu, gdzie podano sterydy na płuca dla małego i luteinę. Teraz jestem w domu i jak najwięcej leżę. Od kilku dni intensywnie twardnieje mi brzuch i jestem na gotowa, poród może zacząć się w każdej chwili. Ale martwi mnie sposób w jaki macica się kurczy: tylko po jednej stronie, po prawej. Mam dosłownie taką gulę hiper twardą wystającą. Wcześniej myślałam, że to dziecko się tak wypina, ale teraz jestem pewna, że to macica się tak asymetrycznie kurczy. Czy któraś z Was tak miała? I co to może oznaczać? Czy może to wpływać na poród naturalny?
Ja tak mialam i byly to skurcze przepowiadające. To bylo w pierwszej ciazy, gdzie musialam lezec z powodu sączenia wod. Ale nie spowodowalo to zadnych problemow i ciaze donosilam. Mialam takie serie, np. Po 10 twardnien.
 
Hej ja też kojarzę że mi się napisała macica zawsze po jednej ze stron. Miałam przepisany Aspargin czyli mocny magnez i po tym ustąpiło zupełnie. U mnie cc w 40t.c bez objawów porodu.
 
Ja tak mialam i byly to skurcze przepowiadające. To bylo w pierwszej ciazy, gdzie musialam lezec z powodu sączenia wod. Ale nie spowodowalo to zadnych problemow i ciaze donosilam. Mialam takie serie, np. Po 10 twardnien.
Dokładnie tak mam. Czy rodziłaś naturalnie i jeśli tak, to czy sprawiło to jakieś problemy podczas porodu?
 
Cześć Dziewczyny,
jestem w 34 tygodniu ciąży (pierwszej). Od 31 szyjka skróciła mi się do 1 cm i pojawiło się rozwarcie 1,5 cm. Spędziłam tydzień w szpitalu, gdzie podano sterydy na płuca dla małego i luteinę. Teraz jestem w domu i jak najwięcej leżę. Od kilku dni intensywnie twardnieje mi brzuch i jestem na gotowa, poród może zacząć się w każdej chwili. Ale martwi mnie sposób w jaki macica się kurczy: tylko po jednej stronie, po prawej. Mam dosłownie taką gulę hiper twardą wystającą. Wcześniej myślałam, że to dziecko się tak wypina, ale teraz jestem pewna, że to macica się tak asymetrycznie kurczy. Czy któraś z Was tak miała? I co to może oznaczać? Czy może to wpływać na poród naturalny?
Mi się tak wypina jestem w 25tyg i jestem pewna że to dziecko bo jak pół macicy może się kurczyć 🤔
 
reklama
Hej. Pewnie już autorko urodziłaś. Ja tak miałam z powodu wady macicy (nie wykrytej przed ciążą)- duża, prawie na całą macicę, przegroda. Brzuch miałam krzywy, synek był z lewej strony ułożony, i twardniała tylko lewa strona właśnie.
 
Do góry