reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tycie w ciazy

Dołączył(a)
27 Sierpień 2021
Postów
9
Kobietki ile finalnie przytyłyście w ciazy?
Ja startowałam z wagą ok 70kg, aktualnie mam ok 64/65 a zaczynam zaraz 17 tydzień.
Zastanawiam się czy to tak pięknie będzie wyglądało ze wyląduje z wagą maks 75kg czy nastawić się na nagły skok?
Bardzo mało jadlam przez pierwsze 4 miesiące przez mdlosci, teraz powoli apetyt wzrasta ale staram się nie objadać, raczej trzymam się swojej kaloryczności.
Druga sprawa jak z rostepami? Wiem że zanim się pojawią to swędzi skóra, smaruje się specjalnym kremem dla kobiet w ciąży + bio Oil i póki co spokój, ale ostatnio skóra piersi mnie siedziała natomiast jeszcze nic się nie pojawiło, czy może to świadczyć o tym że te kremy jednak trochę działają?
 
reklama
Jest to sprawa bardzo indywidualna.
Ja w pierwszej ciąży miałam +11kg, a w drugiej +8kg.
Rozstępy się pojawiły dopiero po porodzie jak skóra już nie była napięta. Wcześniej nic nie było widać.
 
Tyje się najwiecej głównie pod koniec ciąży. Co do rozstępów to zależy od skory, mnie np skóra swedziala a nie mam rozstępów
 
Ja po 25 TC zaczęłam tyc, wyjściowa waga 70 kg, a pod koniec ponad 90 🤭🤭
Rozstępy mam na brzuchu i pojawiły się dopiero po porodzie.
Teraz ważę mniej, jakieś 66 kg nie oszczędzając sobie żarełka 😁
 
Tyje się najwiecej głównie pod koniec ciąży. Co do rozstępów to zależy od skory, mnie np skóra swedziala a nie mam rozstępów
Ja pod koniec ciąży nie tyłam prawie wcale. Kilogram na miesiąc przy ostatnich wizytach u ginekologa. Najwięcej w 2 trymestrze.

W obu ciążach na początku straciłam na wadze, później przybrałam 10 kg licząc od wagi wyjściowej.
Rozstępów nie miałam, ale czytałam, że to głównie predyspozycje genetyczne, a nie kosmetyki. Ja smarowałam brzuch, jak nie zapomniałam...
 
Pierwsza ciąża start z 48kg i koniec na 60 kg Kolejna start z 53 kg i dobicie do 63 kg. Ani w jednej ani w drugiej nie pojawiły się rozstępy, choć brzuch nie raz niemiłosiernie swędział.
 
Jestem obecnie w 32tc i z 66kg jestem już na 78kg.
W poprzednich dwóch ciążach przybierałam ok. 14kg. Zawsze mi coś zostawało po porodzie ze 2-3kg na plusie. Przed trzecią ciążą zawzięłam się dietą i ćwiczeniami i schudłam. Nie mam rozstępów, muszę mamie podziękować za geny😁
Nie miałam mdłości w żadnej z ciąż, w każdej długo pracowałam, ale też miałam apetyt😅
 
reklama
Ja w pierwszym trymestrze schudłam 6 kg i waga trzymała się jakoś do połowy drugiego trymestru. Chudłam bo mało jadłam, musiałam pamiętać o tym by coś zjeść bo nie czułam głodu ani apetytu przez nudności i mdłości. Przybierać na wadze zaczęłam w połowie drugiego trymestru, ale to dlatego, że malutka rosła. Finalnie pod koniec ciazy + 7-8 kg. Także w dniu porodu ważyłam chyba 3 kg więcej niż przed ciążą. Po porodzie ważyłam 12 kg mniej niż przed porodem, a 10 kg mniej niż przed ciążą 😀 Także mnie ciąża bardzo posłużyła 🥰
Natomiast przy KP taki apetyt miała przez pierwsze 4 msc, że jadłam tak dużo jak nigdy... I z powrotem przytyłam 7 kg 😭😭😭

Co do rozstępów, przez całą ciąże żadnych nie było, dopiero po porodzie zrobiły mi się na brzuchu.
 
reklama
Do góry