reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tydzień ciąży z OM i USG

Maraton

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Luty 2021
Postów
50
Witam, według ostatniej miesiączki tj.31.12 wychodzi że jestem w 6t5dz ciąży, a dziś na USG wyszło że to 5t5dz zarodek 2,5mm. Który tydzień bardziej brać pod uwagę?
 
reklama
Witam, według ostatniej miesiączki tj.31.12 wychodzi że jestem w 6t5dz ciąży, a dziś na USG wyszło że to 5t5dz zarodek 2,5mm. Który tydzień bardziej brać pod uwagę?
Ten z USG. Owulacja może się zawsze przesunąć. Skoro wg USG ciąża jest młodsza o tydzień, to o tyle później wystąpiła u ciebie owulacja.
 
Powinnaś wziąć pod uwagę termin, który wyjdzie na pierwszych badaniach prenatalnych (tych pomiędzy 11 a 14tc).
U mnie też tak było, a tydzień później na USG już termin z USG = termin z OM.
 
Ten z USG. Owulacja może się zawsze przesunąć. Skoro wg USG ciąża jest młodsza o tydzień, to o tyle później wystąpiła u ciebie owulacja.
No właśnie tu też mam dylemat... Robiłam test owulacyjny przez około pięć dni i 15 stycznia wyszedł ewidentnie pozytywnie, więc przyjęłam że owulacja nastąpiła 16,17 stycznia. 31 stycznia test ciążowy ujemny. 3 luty już pozytywny. A lekarz nawet sugerował że do zapłodnienia doszło 10-14 stycznia... Sama nie wiem jak to ocenić
 
No właśnie tu też mam dylemat... Robiłam test owulacyjny przez około pięć dni i 15 stycznia wyszedł ewidentnie pozytywnie, więc przyjęłam że owulacja nastąpiła 16,17 stycznia. 31 stycznia test ciążowy ujemny. 3 luty już pozytywny. A lekarz nawet sugerował że do zapłodnienia doszło 10-14 stycznia... Sama nie wiem jak to ocenić
Być może wziął pod uwagę datę miesiączki. Musiałabyś się dopytać, czy datę zapłodnienia oszacował w oparciu o om czy USG. Ale wg mnie wyliczył to z om (31.12. ostatnia@ plus ok 12-15 dni później owulacja).

A jeżeli test owulacyjny pozytywny 15, to faktycznie 16-17 owulacja. Do tego czas na implantację i pojawienie się bety ok 14 dni. To ok 1 luty. A tobie test pozytywny wyszedł 3go. Więc uważam, że pasuje 🙂
 
Być może wziął pod uwagę datę miesiączki. Musiałabyś się dopytać, czy datę zapłodnienia oszacował w oparciu o om czy USG. Ale wg mnie wyliczył to z om (31.12. ostatnia@ plus ok 12-15 dni później owulacja).

A jeżeli test owulacyjny pozytywny 15, to faktycznie 16-17 owulacja. Do tego czas na implantację i pojawienie się bety ok 14 dni. To ok 1 luty. A tobie test pozytywny wyszedł 3go. Więc uważam, że pasuje 🙂
Zgadza się, to dlaczego USG 5tydz5dz? hm 🤔
 
Witam, według ostatniej miesiączki tj.31.12 wychodzi że jestem w 6t5dz ciąży, a dziś na USG wyszło że to 5t5dz zarodek 2,5mm. Który tydzień bardziej brać pod uwagę?
Najbardziej miarodajne badanie określające wiek ciąży to pomiar crl do 7 tyg. ciąży wiec z USG, późniejsze pomiary USG mogą już różnie wskazywać bo dzieci po tym tyg rosną już w różnym tempie.Gratulacje 🙂
 
Zgadza się, to dlaczego USG 5tydz5dz? hm 🤔
Ostatnia miesiączka 31.12, więc dzisiaj byłby 6t5d, gdyby owulacja była wtedy kiedy szacuje się że występuje (czyli ok 10-14 DC) Możesz policzyć. Bo tygodnie liczy się od pierwszego dnia ostatniej @, przy wyliczaniu wieku na podstawie om. Natomiast USG pokazuje ci wiek ciąży na podstawie jej "wielkości". A u ciebie ciąża jest młodsza bo owulacja była tydzień później, niż w standardowym cyklu. Czyli 5t5d.
 
reklama
Najbardziej miarodajne pomiary są na badaniach prenatalnych pomiędzy 11-14tc.
Podczas wykonywania pomiarów w 7tc bardzo łatwo o błąd. I wszystko zależy jak lekarz znacznik postawi. Więc wogóle się nie zgadzam, że pomiary określające wiek są miarodajne do 7tc - jest wręcz odwrotnie.
 
Do góry