reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. 31.03 widzimy się o 11:00

  Fizjoterapeutka dziecięca odpowie na wasze pytania. Dołącz .

  UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

  Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Tylko najnowsze doniesienia o koronawirusie bez komentarzy.

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 464
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Tu zawieszę odnośnik do strony, na której znajdziecie wszystkie możliwe informacje dotyczące koronawirusa, które publikujemy w serwisie. Śledźcie nas na bieżąco.

Będziemy razem z lekarzami dzielić się dostępną wiedza i badaniami. Najbardziej oczywiście zależy nam na podaniu wam informacji dotyczących kobiet w ciąży i dzieci, ale również chcemy zadbać o waszą psychikę.

Mamy przed sobą czas niepewności. Możemy reagować w różny sposób na informacje. Już od jutra będę przygotowywała dla was filmy ze skrótem wiadomości i radami, jak nie oszaleć. Na razie przytulam wszystkich mocno, ślę mnóstwo dobrych fluidów i najważniejsze:

 • Kto może - siedzi na tyłku w domu.
 • Myjcie ręce przynajmniej 20 sekund
 • Załóżcie, że każdy kogo spotykacie jest zarażony, to pozwoli wam szybko zmienić nawyki, np. rzucania się znajomym na szyję ;)
 • Najbardziej zagrożone są osoby starsze oraz przewlekle chore
 • Zaakceptujcie, że sytuacja jest jaka jest i podążajcie za procedurami. Teraz jest walka o każdy dzień, żeby opóźnić wybuch epidemii w Polsce. To że zachoruje mnóstwo osób jest pewne. Najważniejsze, żeby te zachorowania były rozłożone w czasie, bo dzięki temu da się uratować więcej osób.
Dobrze, że jest forum, bo tu możemy dać sobie wsparcie i nadzieję, a w BB merytoryczne wiadomości. Trzymajcie się kochani. Damy radę :)


20.03.2020 r. Stan epidemii wprowadzono dziś (20 marca) na terenie całej Polski.

Ministrowie Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński ogłosili wprowadzenie stanu epidemii na terenie całej Polski w dniu 20 marca 2020 roku. Wcześniej w Polsce obowiązywał stan zagrożenia epidemiologicznego wprowadzony 13 marca.

Co to oznacza dla nas wszystkich?

Stan epidemii można wprowadzić, kiedy zostanie stwierdzone występowanie epidemii i potrzebne są działania, by jak najszybciej ją wygasić. Najważniejszą wiadomością dla rodziców jest przedłużenie czasu zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni do Wielkanocy (w tym roku to 12 kwietnia). Premier zapowiedział wydłużenie czasu wypłacania zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci w wieku do 8 lat.

Poza tym ogłoszenie stanu epidemii pozwala wojewodom i ministerstwu zdrowia delegować pracowników (nie tylko służby zdrowia!) do zwalczania epidemii. Znacznemu podwyższeniu ulegają kary administracyjne za złamanie kwarantanny (30.000 zł!), wprowadzono również podobno nowe mechanizmy monitorowania miejsca przebywania osób objętych kwarantanną.
 
reklama

marta18691

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2017
Postów
765
Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
4
A mam pytanie czy wprowadza jak sie pójdzie do sklepu z dziecmi to kara 5tys? Pytam bo jak nie mam wysjcia to muszę iść do tego sklepu nie mam z kim zostawic dzieci
 
Ostatnia edycja:

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 464
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
@marta18691 jak byłabyś na kwarantannie, to 30 tys. Na kwarantannie są osoby, które miały kontakt z zakażonymi, a nie wszyscy
 

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
995
Rozwiązania
0
Najnowsze zalecenia - wychodzenie z domu tylko we wskazanych przypadkach (praca, wolontariat, niezbędne czynności życia codziennego).

 

marta18691

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2017
Postów
765
Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
4
Resort zdrowia późnym środowym popołudniem poinformował o kolejnych 74 przypadkach koronawirusa w Polsce. Epidemia przekroczyła więc barierę 1000 zakażonych. Niestety wzrósł także bilans ofiar śmiertelnych COVID-19. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem.
 
reklama

marta18691

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2017
Postów
765
Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
4
PODSUMOWANIE (stan na 26 marca)

 • Koronawirus jest już w 196 krajach. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.
 • Na świecie zanotowano już ponad pół miliona potwierdzonych zakażeń koronawirusem. W Chinach chorowało 81 tys. osób, w Europie najwięcej zakażeń potwierdzono do tej pory we Włoszech - niemal 75 tys. W Hiszpanii jest ich ponad 56 tys. Szybko pogarsza się sytuacja w USA, gdzie stwierdzono ponad 70 tys. zakażeń.
 • Zmarło w sumie prawie 22 tys. osób. W Europie najwięcej ofiar jest we Włoszech - prawie 7,5 tys. To niemal dwa razy więcej niż w Chinach (3,2 tys.).
 • Na świecie wyzdrowiało ok. 115 tys. chorych.
 • W Polsce zanotowano 1120 przypadków koronawirusa, najwięcej na Mazowszu.
 • U 13 osób w Polsce objawy ustąpiły. Dwie osoby uznawane za wyleczone.
 • W kraju zmarło 14 osób.
 • Rząd w Polsce wprowadził zakaz przemieszczania się.
 • Japonia przekłada igrzyska olimpijskie w Tokio na 2021 rok.
 • Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.
 
Do góry