reklama

Tylko papki

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez karolinaka, 22 Kwiecień 2008.

1. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Mam malutki problem.Mój 10-miesięczny synek zjada same "papki"(czyli tylko mocno rozdrobnione jedzonko".Nawet Gerberki które są powyżej 6miesiaca powodują u niego odruch wymiotny.Wszystko co ma trochę grudek zaraz go dusi.Jedyne co zjada (oprócz papek) to chrupki kukurydziane.
    Może któraś z mam miała podobny problem?Prosze napiszcie jak Wy sobie poradziłayscie i czy to normalne.Z góry dziękuje i pozdrawiam

2. gagulec

gagulec wrześniowa mama 2007

Kochana nie mam zielonego pojęcia jak to jest, ale uzbrój sie w cierpliwość i próbuj podawać maluchowi inne jedzonko. Powolutku powolutku i sie nauczy.

3. reklama
  4. Witaj glowa do gory bedzie dobrze .
    A kiedy chcialas mu podac 1 raz tresciwsza zupke-papke ??
    ja zaczelam od 7 miesiaca powolutku i Blaneczka tez miala odruch wymiotny ale z czasem gardelko sie przyczywailo i jest juz oK.
    Mysle ze powinnas powolutku, spokojnie podawac mu . a ile ma zabkow?
    a jesli naprawde nie toleruje tzn, ze jesgo przelyk jest jeszcze nie dorosly do przelykania takich grubszych tresci pokarmowych :sorry2:
    i trzeba zostawic i za jakis czas znow probowac :tak::tak:a je banany nie miksowane? moze tak zacznij go przyswajac , ja podaje polowe balwana i zabkami sobie podjada, i probuje zuc , musisz bacznie obserwowac dziecko jak bedziesz je uczyc jesc .:happy:

5. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

Ja swojej niuni od poczatku podaje normalne jedzonko i jedyne co jest zmiksowane to musy owocowe:tak:.Masz ten problem ktorego ja sie obawialam ale jednak dobrze robi nie miksowanie pokarmow tylko rozdrabnianie widelcem bo dziecko samo sie uczy wtedy miazdzyc na poczatku dziaslami, a potem uczy sie gryzc.
    Zycze powodzenia i cierpliwosci bo bedziesz jej potrzebowala ale na pewno sie uda;-)pozdrawiam

6. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Dziękuję Wam bardzo za Wasze rady.Chyba faktycznie nie pozostaje mi nic innego jak uzbroic się w cierpliwosc i powolutku próbować róznych rzeczy.Dziękuję bardzo,pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka Waszym maluszkom:tak:

Poleć forum