reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tymon czy Ignacy? Co sądzicie na temat tych dwóch imion, które wybrać ? :)

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Tymon jest imieniem które mi się bardzo podobało od zawsze , chociaz jest dość częste teraz, natomiast Ignacy Nam się strasznie spodobało z mężem, chociaż słyszałam różne komentarze typu " skrzywdzę tym dziecko" co dla mnie jest dość dziwne, bo imię wydaje mi się baardzo fajne:)
 
reklama
Mój Ignaś ma 5 lat :)
A z pozytywnymi reakcjami spotykamy się bardzo często, bo ze względu na chorobę Syna mamy styczność z całą masą lekarzy, specjalistów, rehabilitantów, terapeutów, etc. :)
Córka ma na imię Antonina, więc Ignacy pasuje do kompletu :D
Ooo to faktycznie , pasują imiona do siebie ;) tradycyjne ! To lubię 🙂 to wszystkiego dobrego życzę zatem 😉
 
reklama
Tymon jest imieniem które mi się bardzo podobało od zawsze , chociaz jest dość częste teraz, natomiast Ignacy Nam się strasznie spodobało z mężem, chociaż słyszałam różne komentarze typu " skrzywdzę tym dziecko" co dla mnie jest dość dziwne, bo imię wydaje mi się baardzo fajne:)

Ja najpierw chciałam Gustawa, to dopiero były komentarze o krzywdzeniu, dlatego jak w końcu stanęło na Ignacym, to wszyscy odetchnęli z ulgą 😂
 
A u nas też będzie Ignacy :) Na początku to imię bardziej podobało się mężowi, mi mniej, ale w drodze kompromisu stanęło ostatecznie na Ignasiu. Zresztą przekonałam sie do tego imienia i innego już nie chcę 😀 Rodzina na początku trochę krzywo patrzyła, że pewnie dziecko bedzie się wstydzić czy coś, ale teraz właśnie wracają do łask różne dawniejsze imiona. Jak ktoś już pisał Ignacy jest w pierwszej 20 imion nadawanych w 2019 r. (16 miejsce i ponad 3000 dzieci z tym imieniem). Na stronce gov z danymi jako ciekawostka mozna podejrzec jakie imiona nadano dzieciem w zeszłym roku ;)
 
A u nas też będzie Ignacy :) Na początku to imię bardziej podobało się mężowi, mi mniej, ale w drodze kompromisu stanęło ostatecznie na Ignasiu. Zresztą przekonałam sie do tego imienia i innego już nie chcę 😀 Rodzina na początku trochę krzywo patrzyła, że pewnie dziecko bedzie się wstydzić czy coś, ale teraz właśnie wracają do łask różne dawniejsze imiona. Jak ktoś już pisał Ignacy jest w pierwszej 20 imion nadawanych w 2019 r. (16 miejsce i ponad 3000 dzieci z tym imieniem). Na stronce gov z danymi jako ciekawostka mozna podejrzec jakie imiona nadano dzieciem w zeszłym roku ;)
[/QUOTE
Ooo a na kiedy masz rozwiązanie? :) No to gratulacje :D witaj w klubie, ale miłe zaskoczenie że tyle pozytywnych komentarzy odnośnie Ignasia 😉
 
Ja w ogóle bardzo lubię imiona, które można zdrabniać z "ś" czy "si" - Maciuś, Wojtuś, Anusia, Kasia - są takie miłe dla ucha.
Nie lubię imion zdrabnianych na twardo - Ksawcio, Marcelek, Lenka, Majka, ale wiadomo, że na tej podstawie imion się nie wybiera :D
 
Mój Ignaś ma 5 lat :)
A z pozytywnymi reakcjami spotykamy się bardzo często, bo ze względu na chorobę Syna mamy styczność z całą masą lekarzy, specjalistów, rehabilitantów, terapeutów, etc. :)
Córka ma na imię Antonina, więc Ignacy pasuje do kompletu :D
Hahaha my sparwaliśmy do kompletu dla naszego Ignasia...Antosia[emoji7]
 
reklama
Do góry