reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Typ figury i waga a ciąża i powrót do formy.

madeline12

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2017
Postów
27
Witam, nie znalazłam akurat takiego wątku . Jestem dopiero w 5tc ale chcę się za w czasu dowiedzieć, czego mogę się spodziewać. Chcę dowiedzieć się, czy typ naszej figury przed ciążą, jej wygląd ma wpływ na to, jak się zmieni nasze ciało po ciązy oraz na ewentualny przebieg porodu, bardzo mnie to ciekawi.. Proszę wszystkie mamy które, już urodziły o opis swojej figury przed ciąża oraz jak szybko doszły do formy , jak wyglądał poród.:rolleyes:

MOJA FIGURA : nigdy nie należałam do chudzinek - waga wyjściowa 64 kg / 168 cm wzrostu. Mam figurę dość nietypową - bardzo odstające , wąskie biodra -tzw figura skrzypiec. mam oponkę i sporo rozstępów po okresie dojrzewania, cellulit na pośladkach i udach , uda mam dość grube w porównaniu do reszty figury - zwłaszcza wewnętrzna strona , ogólnie moje ciało jest " mało jędrne".
 
reklama
to chyba nie ma reguly. ja zawsze mialam tendencje do tycia, przed ciaza akurat wygladalam calkiem ok, 58 kg i 162 cm wzrostu i dosyc proporcjonalna (troche wiekszy biust). bylam pewna ze sie roztyje w ciazy a tu psikus.. w sumie z 58 spadlo mi do 53 kg w I trymestrze. teraz jestem w skonczonym 30 tyg i waze 61 kg. i jedyne co to brzuszek rosnie i biust a znowu szczupla kolezanka przez ciaze 25 kg przytyla i ma pelno rozstepow, ja jak do tej pory nie mam zadnego
 
Ja mam figure gruszki, przed ciąża wazylam 58 przy 165 wzrostu. Obecnie 3 mce po porodzie mieszcze sie we wszystkie ciuchy sprzed ciąży, zostalo niby 2-kg, ale obecnie bardzo duzo jem, zwlaszcza slodyczy. Porod trwał ok 7 godzin, mialam bole krzyżowe i same skurcze parte trwaly ok. 30 minut i nie byly tak bolesne jak te krzyżowe.
A i w ciąży przytylam ok 13 kg
 
Każda inaczej chyba się w ciąży zmienia. Jedna będzie miała rozstępy inna nie. Poza tym odżywianie, aktywność w ciąży oraz predyspozycje do tycia będą miały wpływ na to ile przytyjesz podczas ciąży. Grunt to przybierać zdrowo na wadze, czyli nie za dużo i nie za mało i ruszać się.
Po ciąży na pewno brzusio zostanie i nad tym trzeba pracować. Ja z klepsydry stałam się takim jabłuszkiem po ciąży, bo brzusio jest właśnie. Reszta mojego ciała nie uległa zmianie za bardzo.
Do innych typowych zmian to mogą znacznie urosnąć piersi i mogą stać się nieco obwisłe po tym jak skończysz karmić, plus możesz mieć pulchniejsze palce po ciąży i kłopot z pierścionkami :p
Jak będziesz miała szczęście i urodzisz naturalnie plus będziesz karmić piersią powrót do figury sprzed ciąży powinnien być nie taki trudny.
Gorzej, jak ja, urodzisz przez cc i nie będziesz karmić piersią. Wtedy troszke trudniej zgubić kilogramy i pozbyć się brzuszka, bo przez pół roku po cc nie można za dużo na brzuch ćwiczyć.
 
Ja mam figurę gruszki, ciążę zaczynałam z waga 86kg przy 163cm wzrostu, więc kruszynka nie byłam. Obecnie jest 25 tydzień ciąży i przytyłam 6 kg, także nie jest źle. Mam nadzieję, że ciążę skończę z waga jeszcze dwucyfrową. Rozstępy są, ale po dojrzewaniu, te 6 kg poszło u mnie w cycki i w brzuszek :)

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
ja w trakcie 34 tyg a mam + 4 na plusie ;)
sasiedzi itp dopiero sie zorientowali ze ja w ciazy a za 1,5 mca juz rodze wiec tez chyba nie jest zle ;)
 
reklama
ja przed ciążą ważyłam 55 kg przy wzroście 170.
Byłam szczupła, płaski brzuch mniej więcej koło 63 cm. Biodra wąskie tak 88 cm a za to piersi duże miseczka D ponad 90 w biuście. W ciąży przytyłam 30 kg. Aktualna waga 65 kg, czyli zostało 10 kg. Nie czuję się gruba, uważam że nadal jestem szczupła. Zobaczymy jak będzie teraz, jestem w 11 tygodniu:)
Poród ciężki, miałam wąską miednice, ciężko córeczce było się przecisnąć, zresztą tak twierdziły położne
 
Do góry