reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

    Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

    Zamknij powiadomienie

Tytuł prawny do lokalu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mama_Aga, 8 Lipiec 2010.

  1. mama_Aga

    mama_Aga Fanka BB :)

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!

    Proszę o odpowiedź na moje pytanie, czy jeśli mąż otrzymałby spadek po swoim ojcu w wysokości 1/8 udziału w nieruchomości, to czy ja mam tytuł prawny do tego lokalu/nieruchomości?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
     
  2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co do zasady składniki majątku nabyte w czasie trwania małżeństwa wchodzą do tzw. majątku wspólnego małżonków. Od tej zasady są jednak wyjatki. Art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi iż, do majątku osobistego (a zatem odrębnego czyli nie wspólnego) wchodzą przedmioty majątkowe ( i prawa) nabyte przez małżonka m.in. przez dziedziczenie (chyba, ze ojciec męża wyraził inną wolę tj wyrażnie zaznaczył, ze majątek ten dziedziczycie wspólnie).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie