reklama

tytuł przelewu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez oliwija, 20 Grudzień 2010.

1. oliwija

oliwija Zaciekawiona BB

mójex mażod 6latnie utrzymuje zemna i nasz córką kontaktu. Nie placi tezaimentów- mam przyznany fundusz alimentacyjny.Dłog ex meza to ponad 6 tys zł. W grudniu (po listopadzie) dostalmna własne nazwisko przekaz pocztowy na kwotę równąwielkości zasądzonych alimentów z tytułem wplaty "Dla Weroniki" Czy powinnam traktowac to jako alimenty cvzy raczej nie. Wg mnie i komornika poki w przelewnie nie jest napisane alimenty np. grudzień 2010 nie jest to zapłata za alimanty tylko dobrowolna wplata dla dziecka. prosze o pilną odpowiedż

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

W mojej ocenie otrzymała Pani alimenty. Ojciec jest zobowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka (alimentacja jest jego obowiązkiem) a dodatkowe dobrowolne wpłaty mogą wystąpić po spełnieniu obowiązku.To, ze w tutule nie ma wzmianki o alimentach nie jest dla mnie argumentem.
    Czy uważa Pani, że jak zapłaci Pani spółdzielni czynsz za mieszkanie podając w tytule swój adres i nazwisko bez wpisania słowa "czynsz" to zapłaciła Pani czynsz czy dokonała darowizny na rzecz spółdzielni?

3. reklama
  4. oliwija

oliwija Zaciekawiona BB

Dobrze a co w takim razie z komornikiem i funduszem. Ojciec nie powinien sobie wybierać drogi zaplaty alimentówpoki ma długi wobec dziecka i panstwa. po splacie długów moze probowac sie zemna dogadac co do zawieszenie usług komornika

Poleć forum