reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Ewa - i jak dziewczyny?? jakaś poprawa??

u nas też kiepsko, jednak cos sie przyczepiło i w piatek z przedszkola wyszła z okropnym kaszlem, niestety popołudniu już pediatry nie było wiec kupiłam lipomal, troche kaszel złagodził ale wczoraj doszedł katar i w nocy gorączka(na szczęście nie za wysoka)jutro rwiemy do pediaty bo na bank jej nie przejdzie...i będę jej musiała wmówić ze cały tydzień trwa sobota i niedziele bo inaczej bedzie chciała iść do przedszkola:-p
 
reklama
I jak zdrowko dzieciaczkow?
No tak, przedszkole i wszystkie mniej przyjemne "atrakcje" sie zaczely :sorry:

Sara juz 2 razy byla przeziebiona. Od ponad tygodnia kaszlala, poza kaszlem zero innych objawow, w srode poszlam z nia do lekarza. Osluchowo czysto, gardlo czyste, bez stanow zapalnych i dostalysmy tylko Zyrtec 10 kropli na noc, do dzisiaj Calcium 2 razy dziennie po 5ml i 3 razy dziennie po 5ml Pulneo (odpowiednik Eurespalu). Poprawa jest :tak:Ale do przedszkola chodzi normalnie, nie bylo przeciwskazan.
Bede ja szczepic teraz na menigokoki, bo nie bylo kiedy do tej pory niestety :sorry:
A w przedszkolu chyba sie jeszcze nie zdazylo, zeby byl komplet dzieciaczkow ;-) Non stop ktores chore.
 
dziewczyny, która z Was szczepiła swoje młode przeciwko rotawirusom? zastanawiam się nad zaszczepieniem Michała, bo Piotrek ciągle przynosi jakieś paskudztwa z przedszkola.
jesli szczepiłyście to jaką szczepionką (ponoć są w Polsce dwie) i czy były jakieś skutki uboczne?
 
a w innym temacie: Zosia Nowak już w domku!!:-):-):-)
Super, czyli wszystko sie udalo :tak::-D:tak::-D:tak:

A Sara dalej kaszle :sorry: Jak jej nie przejdzie do piatku to idziemy znowu do lekarza.
Ciekawe czemu Eurespalu juz nie przepisuja? Mi pediatra powiedziala, ze teraz daje sie wlasnie jego odpowiednik - Pulneo :confused:

Leyna, z tego co kojarze to dominique Pszczole na rota szczepila :tak:
 
dziewczyny, która z Was szczepiła swoje młode przeciwko rotawirusom? zastanawiam się nad zaszczepieniem Michała, bo Piotrek ciągle przynosi jakieś paskudztwa z przedszkola.
jesli szczepiłyście to jaką szczepionką (ponoć są w Polsce dwie) i czy były jakieś skutki uboczne?

Pszczola zostala zaszczepiona Rotarixem (2 dawki doustne, jedna cos kolo 300zl). Zadnych skutkow ubocznych:tak: Warto naprawde, bo jak my raz wszyscy zlapalismy rotawirusa ze 2 lata temu prawie, to ja, P, moja mama i nawet Gandzia, umieralismy kilka dni, a pszczola, dwa razy tylko zrobila luzne kupsko i raz rzygnela, a wiem, ze dzieci ogolnie bardzo ciezko rota przechodza, z pobytem w szpitalu wlacznie.


Pszczola tez od niedzieli chora:no:, juz drugi raz od poczatku chodzenia do przedszkola (czyli od sierpnia). Ma katar i mokry kaszel, bez goraczki, za to ma megaapetyt i hiperenergie:-p Dawalam jej Pulneo (Eurespalu juz nie produkuja, Sandra:tak:), ale nie zadzialal zbytnio na zmniejszenie kaszlu, wiec od dzisiaj dostaje Acc Mini (1 saszetke/dobe) i juz slysze, ze jest lepiej:tak:
Na wzmocnienie daje jej tran (mozna podczas choroby) i acidolac:tak: Do przedszkola pojdzie pewnie w poniedzielek dopiero, niestety...:-p;-)
 
Ostatnia edycja:
w kwestii Eurespalu... ja kupiłam w poniedziałek w zawiesinie bez problemu. pediatra zapisała Michaśkowi. mówiła co prawda, że jest zamiennik, ale skoro sprzedawali oryginał to wzięłam ;-)

Dominique dzięki :tak: pytałam ostatnio o Rotarix w aptece i był po 385 zł/dawka :no::wściekła/y:
 
reklama
Pszczola zostala zaszczepiona Rotarixem (2 dawki doustne, jedna cos kolo 300zl). Zadnych skutkow ubocznych:tak: Warto naprawde, bo jak my raz wszyscy zlapalismy rotawirusa ze 2 lata temu prawie, to ja, P, moja mama i nawet Gandzia, umieralismy kilka dni, a pszczola, dwa razy tylko zrobila luzne kupsko i raz rzygnela, a wiem, ze dzieci ogolnie bardzo ciezko rota przechodza, z pobytem w szpitalu wlacznie.
no niestety,ewka lezałą w szpitalu tydzien ponad,złapała rota nawet nie wiadomo skad,nic przyjemnego zwłaszcza ze lezała w izolatce i nie mogła wychodzic z sali,masakra:-(tydzien w 6 metrach kwadratowych,myslałam ze rozniesie ten pokoik.
no ale mamy to juz za soba,podobno dwa razy sie nie choruje na rotawirusa.
 
Do góry