reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

witam! u nas w przedszkolu jakas mega epidemia,:-(u ewki w grupie 5 dzieci,
ewke dzis o 13 po obiedzie musiałam zabrac ,pani dzwoniła ze strasznie kaszle
i zebym przyniosła zaswiadczenie od lekarza, ze moze chodzic i nie zaraza bo u jakiegos dziecka stwierdzono koklusz :szok:
generalnie średnia w grupach to 4-6 dzieci.
jutro lece o 8 do lekarza.
najlepsze jest to ze w domu w ogóle nie kaszle,żarty sobie robi ze mnie to moje dziecko.zdrowa jak ryba.
 
reklama
Pszczola prawie zdrowa, tzn. teraz na tapecie rekonwalescencja i jeszcze do przedszkola w tym tygodniu nie idzie, bo chce ja wzmocnic:tak: na spacery chodzimy (dzis 1,5h na wietrze zimnym, ale nie chciala wracac do domu i zimno jej nie bylo, wiec jakos wytrzymalam:-p), podaje jej multisanostol i engystol, i jeszcze acidolac dokancza. W przedszkolu poza tym tez szeregi przetrzebione - dzis bylo podobno tylko 6 dzieci (na 15:eek:).

Aga - moze w przedszkolu u was jest cieplo i suche powietrze, co powoduje napady meczacego, suchego kaszlu u Ewy? Sama tak czesto mam, ze w domu w porzadku, a jak gdzies pojde, gdzie nagrzane jest jak w piecu i niska wilgotnosc, to tak mnie w gardle zaczyna drapac i kaszle okrutnie,ze az mi lzy z oczu leca:eek: i rzeczywiscie wyglada to, jakbym megachora byla... pomaga mi na to syrop hedelix:tak:
 
Aga - moze w przedszkolu u was jest cieplo i suche powietrze, co powoduje napady meczacego, suchego kaszlu u Ewy? Sama tak czesto mam, ze w domu w porzadku, a jak gdzies pojde, gdzie nagrzane jest jak w piecu i niska wilgotnosc, to tak mnie w gardle zaczyna drapac i kaszle okrutnie,ze az mi lzy z oczu leca:eek: i rzeczywiscie wyglada to, jakbym megachora byla... pomaga mi na to syrop hedelix:tak:
tez tak własnie sobie pomyslałam,w domu nawilżacz chodzi non stop.gorąco w przedszkolu to raczej nie jest,raczej tak sobie i do tego dzieciaki śpia na podłodze na karimatach wiec o przeziębienie nie trudno.zobaczymy co doktorowa jutro powie bo jak dla mnie to ewce nic nie jest.
 
tez tak własnie sobie pomyslałam,w domu nawilżacz chodzi non stop.gorąco w przedszkolu to raczej nie jest,raczej tak sobie i do tego dzieciaki śpia na podłodze na karimatach wiec o przeziębienie nie trudno.zobaczymy co doktorowa jutro powie bo jak dla mnie to ewce nic nie jest.

witam!:-(
no niestety ,mamy przerwe w przedszkolu do 12,ewka ma zapalenie oskrzeli.antybiotyk i siedzimy w domu.chyba bede musiała zmienic prace bo tu na zwolnienie nie moge pójsc a nie ma mi kto z ewka zostawac.mam juz serdecznie dosyc.:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
witam!:-(
no niestety ,mamy przerwe w przedszkolu do 12,ewka ma zapalenie oskrzeli.antybiotyk i siedzimy w domu.chyba bede musiała zmienic prace bo tu na zwolnienie nie moge pójsc a nie ma mi kto z ewka zostawac.mam juz serdecznie dosyc.:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
ło raju:-(
Alka za to przestała kaszleć, ale antybiotyk musimy skończyć, czyli do niedzieli wyjdzie czy jakoś tak, do przedszkola i na dwór chodzi, jakoś trza się zahartować, popieram dominique:tak::tak::tak:
 
Bedytka, to tak jak u nas bylo - tylko meczacy kaszel w nocy i rano, no i antybiotyk w koncu poszedl w ruch :sorry2:

Dominique, popieram, jak goraczki nie ma, to hartowac trzeba, bez wzgledu na warunki pogodowe ;-) (ktore chyba nam bardziej nie sprzyjaja niz dzieciom :-p).

Oj, Aga, przykro mi...Zdroweczka dla Ewci :sorry2: A dlaczego nie mozesz wziac L4 na mala?

Sara caly zeszly tydzien do przedszkola chodzila, w weekend dostala kataru, ale takiego lekkiego, wiec chodzi do przedszkola dalej. Zobaczymy co bedzie ;-)

ZDROWECZKA DLA WSZYSTKICH!:tak::-)
 
witam!:-)


Oj, Aga, przykro mi...Zdroweczka dla Ewci :sorry2: A dlaczego nie mozesz wziac L4 na mala?
Sandra,bo mam delikatnie mówiąc poj...........ną szefową.Wg.niej to z gorączką 40 stopni tez mozna pracowac,dopóki na ryj za przeproszeniem nie padniesz.
Ona stu dolarówki zamiast żrenic i tylko kasa sie liczy.
No cóż takie "wynalazki"niestety tez żyją.
narazie jakos dajemy z ewka rade,nie jest az tak żle,troche u szwagierki siedzi,troche u babci .byle do połowy listopada,potem jak znowu zachoruje to mam to wszystko gdzies i bire na nia zwolnienie.
teraz zostawiłam bym z całą robotą kolezanke samą,a to bardzo fajna babka i nie chce jej wszystkim obarczac.
miłej nocki .:-)
 
Sandra,bo mam delikatnie mówiąc poj...........ną szefową.Wg.niej to z gorączką 40 stopni tez mozna pracowac,dopóki na ryj za przeproszeniem nie padniesz.
Ona stu dolarówki zamiast żrenic i tylko kasa sie liczy.
No cóż takie "wynalazki"niestety tez żyją.
zaraz bym z taką porządek zrobiła, podstępem oczywiście:-p
ale może lepiej życzyć Ewci zdrówka, żeby mama nie musiała brać chorobowego:tak:
Aluta tfu tfu trzyma się od ostatniego antybiotyku i nie pęka, zyrtec ciągle na noc i z rana esberitox, chociaż z tym drugim akurat przerwę miała tygodniową, tak jakoś wyszło...;-)
 
reklama
Aga - zdrowka dla Ewci!

Pszczola tez tfu tfu juz zdrowa, byla juz w tym tygodniu w przedszkolu (a tam frekwencja tragiczna, bo prawie wszystkie dziaciaki chore), na razie nie wyglada, zeby sie miala znowu rozchorowac:eek: daje jej dalej engystol i multi sanostol:tak:
 
Do góry