reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

kurde z tymi lekarzami to tez masakra.

a my dzisiaj na kontrole uszka. Jestem pozytywnie nastawiona.. nie moze byc zle :-)

tylko jak mysle, ze mam z malym wyjsc na dwor to mnie skreca. Jest okropnie zimno..:eek:
 
reklama
słuchajcie, a tutaj nic, badania słuchu, badania bioderek :/

pytali mnie tylko, czy w rodzinie wystepowały takie schorzenia...
 
ale to dlatego ze ja taka glupia jestem.
Karol juz ze 3 razy mnie opierdzielil, ze nie mam co sie martwic, bo dzieci tak maja.
Ale nie, ja sie musze zawczasu nawymartwiac. :-D
 
a my juz po wizycie poloznej. Bardzo fajna mila babeczka, duzo mi powiedziala, odpowiedziala na kazde pytanie. Super. Teraz juz troszke mi razniej.
Zaraz biore sie za obcinanie pazurkow, bo polozna powiedziala ze mozna.

Tylko stwierdzila, ze malutki jest jeszcze troszke za zolty.
Kazala wystawiac na swiatlo dzienne, karmic piersia czesto, no ale pewnie i tak badania nas nie omina. No chyba, ze zejdzie do wizyty pediatry.
 
niedawno byla u nas pediatra.
stwierdzila, ze maly wcale nie jest az taki zolty jak powiedziala jej polozna po piatkowej wizycie.
kazala obserwowac, jakby co dala skierowanie na badania.

niunio zdrowy. szczepionka w 6 tygodniu. i kontrola bioderek - usg.

jakie szczepionki wybieracie?
te skojarzone czy zwykle?
jak mi to pani doktor tlumaczyla.. skojarzone to jedno uklucie, a te zwykle 3 i nawet wiecej. :eek:
 
Kalendarz Szczepień tu mozesz zobaczyc ile wkluc jest przy ktorym rodzaju szczepionek. no i skojarzone sa wszystkie platne. na szkole rodzenia pediatra mowila zeby przynajmniej ta pierwsza szczepionke (blonnica, tezec, krztusiec) wziac skojarzona bo te pojedyncze sa jakies przestarzale strasznie.
aa i mowila ze jak juz sie wybiera szczepionki to dobre sa takie co maja 2 igly - jedna sie pobiera szczepionke z opakowania, a potem mozna zmienic i wtedy kluc i nie ma ryzyka ze jakies odrobinki plastiku sie znajda w strzykawce
ja bede wybierac skojarzone, nie chce dziecka stresowac. ale to zalezy jak kto finansowo stoi.
 
reklama
u nas z ortopeda jest tak jak wszedzie, panstwowo terminy kosmiczne, my idziemy prywatnie, u nas usg bioderek + badanie przez ortopede dzieciecego to koszt 100 zl wiec nie fortuna a szczegolnie dla dziewczynek jest to wazne badanie
nam pediatra mowila ze najlepszy czas na to badanie to tak 4-6 tydzien, chociaz ja Bartkowi robilam jak miak 2 miechy, tak czy siak nie mam cierpliwosci do panstwowej sluzby zdrowia i zrobie prywatnie

a szczepimy skojarzonymi, ja tam mysle ze przy generalnie wszystkich wydatkach na dziecko to nie jest jakis wielki koszt
 
Do góry