reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

w Irlandii z tego co wiem, wszystko szczepionki sa skojarzone, w 2gim miesiącu pójdziemy na taką 6w1, potem w 4tym 4w1, a potem nie pamiętam ;)
no i wszystko za darmo :)
 
reklama
Hej! Ja nie bede stresowała i siebie i małej i kuła jej raz w tygodniu i tak przez 2 miechy:szok:.. wiem że to kosztuje ale hym... w końcu dostane np becikowe a to kasa na malucha nie! Ja dorzuce jeszcze pewnie meningokoki ze wzgledu na starsza ze idzie do przedszkola!
 
Właśnie dzwoniłam do przychodni zeby zamówić recepty na szczepionki. Biorę Infanrix Hexa (6 w 1) i zdecydowałam zaszczepić na rotawirusy. Co do pozostałych (meningokoki, pneumokoki) to mam jeszcze chwile zeby zrobic rozeznanie.
Sylusia ja na szczepienia przeznacze pieniadze z ubezpieczenia bo potrzeba w sumie około 3000zł i tyle dostaniemy z małżem z grupówki.
W zeszłym tygodniu walczyłam z nasza kochana słuzba zdrowia :wściekła/y: Chciałam umówic mała do poradni preluksacyjnej. W tak wielkim miescie jakim jest Wrocław tylko kilka takich miejsc a terminy masakryczne. Udało się w szpitalu klinicznym i w piatek idziemy zrobic USG.
 
No wiem że szczepionki skojarzone to kupę kasy bo jeszcze w zeszłym rok szczepiłam dodatkowo starszą na meningokoki- porażka! Ale na to nie będę żałowała kasy i już. Ja jż pisałam o poradni preluksacyjnej że miałam problem bo pani powiedziała że u nas w szpitali to terminy od 6 do 8 tygodni...:no: i ponieważ wizytę mam u pediatry na 22.03 to nie mialam wystawionego skierowania więc nie chciala mnie raszpla zapisać. Zadzwoniłam więc za godzinkę i skłamałam że mam skierowanie i podałam nazwisko pani doktor do której idziemy i wsio. Ale to paranoja bo przeciez wizyta w poradni i kontrola to standard a mimo to pod górę. Ja mam tylko 1 wniosek = Nie płacić pieniążków na służbę zdrowia tylko odkładac na prywatną kartę z której za wszstko ściągają i tyle jak w Stanach na przykład!:crazy:
 
Ja to generalnie nienawidze tych szczepien
Zaraz bede miala stracha zeby Malej tfu tfu nic po nich nie bylo
Poza tym u nas warunki szczepien sa tragiczne, tzn jest jedna wielka kolejka dzieci i szczepienia na zasadzie masówki , jak na tasmie produkcyjnej , rozebrac , zaszczepic, nastepne....
I mam dylemat na co szczepic znowu. Bartka nie szczepilam do tej pory zadnymi dodatkowmi szczepionkami, no ale byl jedynakiem , no a Mala bedzie juz miala starszego brata... i badz tu czlowieku madry
My szczepimy tymi 5 w 1 , na rota nie szczepie bo to troche bez sensu moim zdaniem, tylko co z tymi pneumo i meningokokami ? Pojecia nie mam . Bartosza chyba teraz na pneumokoki zaszczepie za to.
 
Ja na pewno zaszczepię moja dzidzię na pneumokoki. osobiście znam dwie rodziny, w których pojawiły się problemy z pneumokokami. W jednym przypadku chłopiec niedosłyszy, po długiej walce o życie (pneumokokowe zapalenie mózgu) a w drugiej niestety chłopiec zmarł (miał 6lat). Więc mysle, że warto wydać pieniążki na szczepienie. A słyszałam, ze jeśli dziecko nie idzie do żłobka, to można zaszczepić je po 6miesiącu życia ( wtedy koszt szczepienia obniża się o połowę, bo daje się tylko dwie dawki a nie trzy jak przy niemowlakach).
 
ja chyba i na rota i pneuokoki bo od wrzesnia starszak idzie do przedskzola wiec pewnie przynosic z niego bedzie sporo... Ja wracam do pracy (w szkole) i tez wiem jak to jest ze non stop cos do domu sie przynosi... :baffled:
Jasia na rotawirusa nie szczepilam, a potem jak mial kilka miesiecy i podejrzenie rota to sobei plulam w brode (na szczescie nie wyladowal w spzitalu wiec to raczej rota nie byl). Na pneumokoki zaszczepilismy go po 2 urodzinach - satwierdzilismy ze mozemy z tym pcozekac (wazne zeby przed przedskzolem) bo generlanei to kontaktu z innym idziecmi to poki co mial malo wiec i mozliwosci zarazenia tez niewiele...
 
reklama
Do góry