reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Dziewczynki jak przyrost wagi u waszych pociech?? Ja bylam wczoraj na bilansie i mała 1,200 kg przybrała więc dużo!:tak:Waży teraz 4200:-D
Pytalam o szczepionki, i pierwsza mamy 01.04 ten kombajn 6 w jednym kosztuje on 200 zł plus na rotawirusa około 180 zł . Nie jest źle!
 
reklama
a ja byłąm wczoraj z małą na Usg bioderek, ciemiączka i brzuszka- i wszystko jest okey:) jest tylko mały refluksik ale podobno to normalnie i żeby obserwować czy nie będzie częściej ulewała...
 
My na bioderka idziemy 29.03 i mam nadzieje że wszystko oki. Pierwsza córcie pieluchowałam szeroko przez miesiąc bo niby lewa nóżka słabo odchodziła!A to troche upierdliwe te pieluchowanie!:baffled:
 
kurcze a ja nic nie wiem.
Wy chodzicie do tych lekarzy.. mnie cholera pediatra nic nie powiedziala. Zeby tylko miedzy 4-6 tyg isc na bioderka i po 6 tygodniu szczepienie.
Ale ja nie wiem czy sie musze zapisaywac wczesniej itp. hmm..
 
Ja wogole do lekarza nie poszlam jeszcze. Polozna mowila ze jak bedzie konczyl miesiac to mam isc. A o bioderkach to tez nc nie wspomniała. Zreszta nasza pediatra tak samo. Z Sebulkiem nie bylam u ortopedy zeby badac bioderka....jeppp mieszkam na zadupiu to co sie dziwic ze nawet lekarze do dupy.
 
u nas tez pediatra nie wysyla na badania bioder, sam sprawdza i jak wszystko jest wedlug niego ok, to juz nigdzie nie karze isc. Nam pediatra ze szpitala kazala sie stawic do naszego pediatry za dwa dni, wiec bylismy w poniedzialek, i wszystko swietnie, jak mala bedzie miala dwa tygodnie, mamy tylko pojechac na sprawdzenie wagi i kolejna wizyta jak mala bedzie miala miesiac.

Lekarz powiedzial zeby suplementowac witaminy A,D i C dla malej, bo jest na piersi, a jesli zaczne karmic jak tylko mlekiem modyfikowanym to nie potrzeba nic dodatkowo podawac.
 
A ja sluchajcie wczoraj pojechalam z Mala do naszej pediatry, prywatnie ,bo u nas panstwowa opieka lezy i kwiczy, zreszta ja nie mam do nich cierpliwosci, pojechalam zeby mi Mala obejrzala, zwazyla i cos na ta odparzona dupe dala. A tu sie okazuje ze Madziula ma jeszcze spora zoltaczke. Troche sie strachu najadlam bo od razu od niej pojechalismy z Mala do szpitala zeby jej pobrali krew ( ta nasza pediatra jest ordynatorem neoantologi w szpitalu i tam nas skierowala ), byla obawa ze Mloda moze miec jakas infekcje a wtedy wiadomo co - szpital. Cale szczescie w tym wszystkim badania ok. ale zoltaczka jest znaczna i nie powinno takiej juz byc w 4 tyg. Dostalismy teraz leki na zbicie tej zoltaczki. I cale szczescie ze ja z tym moim dzieciakiem pojechalam do tego lekarza...
Ja sama tej zoltaczki nie widzialam tak, nie znam sie kurcze na tym , ale jakbym tak kurna czekala jeszcze z 3 tyg i dopiero by sie na szczepieniu okazalo to dopiero by bylo. Nie wiem na co ja te skladki zdrowotne place, ech, szkoda nerwow.
Moja "zlapala" troche ponad kilogram w 3 tyg :)
 
reklama
Ja dostałam przy wypisie ze szpitala skierowanie na usg bioderek z od razu ustaloną datą wizyty w przychodni przyszpitalnej. Takze mam z głowy rejestrowanie się.
 
Do góry