reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Taka sytuacja z życia...brat przyjechal wczoraj z roczna córcia do Polski a mieszkają w Anglii, pojechał prywatnie do ortopedy dziecięcego bo mała stawia krzywo nóżke i często płacze przy siadaniu. Ponieważ w Anglii nie miala robionych badań przesiewowych to myśleli ze wszystko jest oki. I okazalo się że mała ma źle wykształtowana panewkę stawowo biodrową , kazała unimożliwić małej chodzenie i kupić rowerek by tylko jeździła. Jeśli będzie nadal chodziła to najprawdopodobniej czeka ją operacja. Wyobraźcie sobie utzrymanie dzieciaczka który dopiero co zaczął chodzić na pupie lub tylko na rowerku.:no::no::no:! Nie znam szczegółów ale to jest ciężka sytuacja! Na pewno na niekorzyść działa że mała ma znaczną nadwagę!
 
reklama
o kurde :zawstydzona/y:
no i weź sie nie stresuj: w Irlandii tak samo, w szpitalu pytałam o bioderka i o słuch i oni tylko na mnie oczy wytrzeszczyli :wściekła/y: no bo przeciez w rodzinie nie było :dry: no kurde nie było, ale ja bym chciała swoje dziecko przebadać jednak w tym kierunku :dry:
i tez nic nie wiem, bo co, do ogólnego lekarza się idzie, który ma mi dziecko oglądać, taki jeden lekarz od wszystkiego :baffled: co on sie zna?? a do pediatry owszem, można sie zapisać, ale to już SPECJALISTA, więc kolejki są monstrualne i ceny kosmiczne :no:
w lipcu jedziemy do Pl, ale czy wtedy nie będzie za późno?? :zawstydzona/y:
Ola nawet jeszcze szczepienia od gruźlicy nie miała, tego, co zaraz po urodzeniu się dostaje, bo kolejka wypadła nam w połowie kwietnia!!! :wściekła/y: w szpitalu nie robią, trzeba do specjalisty. żesz kurde, co za zacofany kraj :wściekła/y:

marzę o powrocie do Polski.
 
Łoj Ionka to ty tez nie masz najlepiej...a my narzekamy na Polskę. Ale pewnie jedno jest lepsze a drugie gorsze! U dziewczynek mówi się że bardzo często występuje dysplazja stawowo biodrowa więc dla tego jest to tak ważne. No ale nie martw się...jak przyjedziesz do PL to pójdziesz szybciutko prywatnie na badanie i będziesz spokojniejsza. Ale dziwnie że nie szczepią na gruźlice:szok:? Będziesz sama szczepiła ?
A jak z wagą twojej malej bo są z tego samego dnia? Mojej przybyło 1200.
 
hmm.. az musze spojrzec do ksiazeczki, bo nie wiem czy moj Paweł mial robiona ta szczepionke na gruzlice :eek:

Edit: uff.. na szczescie byl.
 
Ostatnia edycja:
Łoj Ionka to ty tez nie masz najlepiej...a my narzekamy na Polskę. Ale pewnie jedno jest lepsze a drugie gorsze! U dziewczynek mówi się że bardzo często występuje dysplazja stawowo biodrowa więc dla tego jest to tak ważne. No ale nie martw się...jak przyjedziesz do PL to pójdziesz szybciutko prywatnie na badanie i będziesz spokojniejsza. Ale dziwnie że nie szczepią na gruźlice:szok:? Będziesz sama szczepiła ?
A jak z wagą twojej malej bo są z tego samego dnia? Mojej przybyło 1200.

no idę na to szczepienie w połowie kwietnia, troche się martwię, bo wtedy trzeba też bedzie dać tą szczepionkę 6w1 i kurde, jak tak razem na wszystko szczepić :/
mojej od wypisu ze szpitala przybyło 1100 :)
wczoraj ważyła już 3.53kg :)
 
Ola nawet jeszcze szczepienia od gruźlicy nie miała, tego, co zaraz po urodzeniu się dostaje, bo kolejka wypadła nam w połowie kwietnia!!! :wściekła/y: w szpitalu nie robią, trzeba do specjalisty. żesz kurde, co za zacofany kraj :wściekła/y:

marzę o powrocie do Polski.
Ja bym się tym akurat nie martwiła. W Polsce jest masa ludzi, którzy specjalnie odwlekają te szczepienia, bo sporo specjalistów uważa, że są szkodliwe dla tak młodego organizmu :baffled:
 
kurczę a my mamy problem z oczkami strasznie ropieją :(( narazie sól stosowałam ale nie pomagało , więc głupia baba zapisała krople dla dzieci powyżej roku !!! i poszłam jej ulotke pokazać , to inne zapisała a jak nie pomoga to jeszcze raz przyjść ale jak teraz takiemu lekarzowi ufać ! szok :(
 
reklama
Do góry