reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Młodsza dostała Zinnat- zawiesine plus daję Lacido Baby ( bo jej smakuje) i Flegaminę i Mukofluid do noska..., starsza dostała w tabletkach ( lepiej jej wchodzą) Xorimat 250 plus Dicoflor 30 i Flegamina, Mukofluid i Avamys do nosa a poza tym Omega Med - podobno mają świetne działanie wspomagające organizm ( już od 6 m ).
WIęc kasy poszło jak lodu... oby wyzdrowiały i za 2 tygodnie nie było powtórki bo już nie wyrabiam...
 
reklama
sorry kochana dopiero posta zauważyłam:(
Na kaszel mamy okropny w smaku Elofen i Deflegmin..u nas obyłao sie bez antybiotyku-mielismy recepte ale na szczescie si eni epogorszyla i na samych syropkach sie skonczylao-ale nadal jakos tak pokasłuje od czasu do czasu - no i katar jueszcze leci ale zdecydowanie mnijeszy ze pozawala egzystowac normlanie:)

A my z katerem wychodzimy ... z goraczka i kaszlem niee:)

Dronka a jak podawałaś ten Elofen ? My mamy aż 7ml 3 razy dziennie, ale nie zapytałam czy podawać go tak jak antybiotyk co 8 godzin. czy poprostu 3 razy w ciągu dnia ?

My byliśmy dzisiaj u lekarza. Temperatura od wczoraj 38 , a dzisiaj już 39 stopni.
Lekarka nie znalazła przyczyny gorączki, więc musimy czekać na rozwój wypadków.
 
Dronka a jak podawałaś ten Elofen ? My mamy aż 7ml 3 razy dziennie, ale nie zapytałam czy podawać go tak jak antybiotyk co 8 godzin. czy poprostu 3 razy w ciągu dnia ?

My byliśmy dzisiaj u lekarza. Temperatura od wczoraj 38 , a dzisiaj już 39 stopni.
Lekarka nie znalazła przyczyny gorączki, więc musimy czekać na rozwój wypadków.

zdrowka dla dzidzi:tak:
 
Saori my dawaliśmy 4ml x 3 razy dziennie ale to graniczylo z cudem jak 2 razy wypila to bylo dobrze :) okropny smak:/ i wcale nie tzreba co 8 godz!! 15 min po jedzeniu trzeba dawać wiec dawalam rano po kaszce i po poludniu po obiadku bo po cycu usypia i tez odpadalo dawanie syropku:/

ale tfu tfu nam juz przeszło i ten okropny katar też:) wiec jutro dzwonie umawiac sie na szczepienie:D
 
Saori my dawaliśmy 4ml x 3 razy dziennie ale to graniczylo z cudem jak 2 razy wypila to bylo dobrze :) okropny smak:/ i wcale nie tzreba co 8 godz!! 15 min po jedzeniu trzeba dawać wiec dawalam rano po kaszce i po poludniu po obiadku bo po cycu usypia i tez odpadalo dawanie syropku:/

ale tfu tfu nam juz przeszło i ten okropny katar też:) wiec jutro dzwonie umawiac sie na szczepienie:D

My mamy 3X 7ml ( Grześ swoje waży - prawie 11 kg - a ta lekarka wszystkie leki przelicza na wagę dziecka )
Smak okropny, ale lekarka podpowiedziała nam podawanie w mleczku lub herbatce.
Na razie to działa.
Za to syrop na gorączkę jest lepszy od jedzenia.:-D:-D:-D
 
reklama
Polka dokłądnie najpóżniej do 16-17 podaje się Elofen i ilośc proporcjonalna do wagi :)


A ja mam pytanko do was: mojej przy rowku (chyba po czopkach) pojawiły sie ropne krosteczki z białym czubkiem...co znikną po sudocremie to nowe powstają :./ czym moge to smarowac??
 
Do góry