reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

reklama
A Elofen to nie jest odpowiednik Pulneo i Eurespalu? My podajemy bez różnicy na porę dnia (tzn próbujemy podawać bo Wiki nam nie chce pić nic poza woda, potrafi nawet zwymiotowac, jak jej wciśniemy jakimś cudem)
Ale pomógł nam teraz trocjhę papierek na klatkę. Posmarowaliśmy ja masełkiem, później niewielką ilość spirytusu salicylowego, na to pergamin i na to pielucha i na 3 godzinki mniej więcej tak. Lepiej jej się odksztusza
Powiem Wam ze bałam sie tego spirytusu, bo mnie przy Filipie mówili ze nie wolno dzieci niczym smarować, nawet tymi viburkami (nie wiem jak sie to nazywa), bo może zadusic dziecko. No ale teraz lekarka kazała sama tak zrobić, to zrobiłam. Wcześniej stawialiśmy 2 razy bańki, ale nie chciały jej sie utrzymać, bo tak sie wierci. Ja poprostu nie umiem jej utrzymac, bo jakbym dobrze trzymała to by było ok.
Jak teraz jej nie przejdzie to znowu zastrzyki (dopiero co skończyła lincocin raz dziennie, a teraz ma miec biofuroksym 2 x dziennie)
 
Blu on nie jest wyksztuśny!! Nawet przestudiowałam ulotke ale tam nie ma takich wytycznych mimo lekarz zapisala mi na karteczce do której mam podawac i ze 15 min po jedzeniu...wiec stosuje sie do tych wskazówek:)
 
A ja mam pytanko do was: mojej przy rowku (chyba po czopkach) pojawiły sie ropne krosteczki z białym czubkiem...co znikną po sudocremie to nowe powstają :./ czym moge to smarowac??

Spróbuj Bepanthen Maść. U nas zadziałał.

A u nas gorączka zniknęła. Lekarka stwierdziła, że to prawdopodobnie rumień ( a po naszemu trzydniówka).
Ale doszedł jeszcze kaszel. Mam nadzieję, że się obroni i nie będzie antybiotyku.
 
ja na odparzenia ogólnie zapobiegawczo kupiłam z ziajki , zawsze smaruję po kupie.

ale ogólnie jak miał takie mocne odparzenie to nam jednak sudocrem pomógł.
 
No właśnie nie wiem czy to wysuszać np sudocremem czy natłuszczac czyms:sorry2: kupilam termentiol ale jest napisane ze nie stosowa dla noworodków i niemowląt :eek:
 
Yra pojawily sie po "trzydniówce" i podejrzewam ze po czopkach sie zrobiły bo tylko koło rowka ma te krostki:/ i najgorsze ze sa takie ropne...zawsze rowek smaruje sudocremem i nie dziala:/
 
reklama
bo wiesz czytałam wczoraj w mam maluszka w gazecie, że czasami po odparzeniu potrafi pojawić się zakażenie grzybiczne i świadczą o tym białe nacieki przy rowku. może dlatego nie działa sudocrem.
 
Do góry